dnes má meniny Želmíra
zajtra Ela
23.5. 2022

Ponúkame Vám pár príbehov o odhodlaní zbaviť sa nadbytočných kíl. Aké sú Vaše skúsenosti? Napíšte nám a podporte ďalšie mamičky.

Môj boj s bezitou už začal byť mojou nočnou morou. Skúsila som množstvo diét a ako to býva pravidlom, po skončení každej, nastal jojo efekt. A každým rokom sa ručička váhy posúvala smerom nahor. Najhoršie to bolo po pôrode môjho syna, keď som s ním zostala doma. Človek si len sem-tam z niečoho "zobne", tam sladké, tam biely chlieb s maslom, sem-tam dáke chipsy večer k televízii... a ani si neuvedomí to kvantum jedla a sladkostí, ktoré takto zjedol za celý deň. 

Náš príbeh sa začal pred viac ako piatimi rokmi, v krásny slnečný deň. Boli sme s kamoškou v meste a len tak sa flákali. Vybrali sme sa do sadu neďaleko centra, natiahnuť sa a občerstviť. Kamoške zazvonil mobil. Mala sa stretnúť s nejakým chalanom, s ktorým sa spoznala cez internet. Upozornila ho, že je vonku so mnou, ale jemu to nevadilo. Vyvaľovali sme sa v chládku pod stromom, keď sme zbadali vysokého chalana, ako sa blíži k nám. Bože, ten musí byť môj, bolo prvé, čo mi napadlo.

Som jednou zo žien na materskej dovolenke. Na bábätko som sa veľmi tešila a vedela, že starostlivosť oň je náročná. Už od začiatku tehotenstva som bola práce neschopná a posledné tri mesiace som si odležala v nemocnici. Človek vytrhnutý z pracovného procesu sa na začiatku teší nielen na potomka, ale aj z toho, že nemusí ráno vstávať do práce, celých osem a viac hodín stráviť v kancelárii, potom sa ponáhľať domov cestou nakúpiť,uvariť večeru.

Prvé dni v domácnosti som sa šetrila, aby som predišla potratu, dodržiavala pokyny lekára a väčšinu dňa pozerala televízor, spala, čítala alebo telefonovala s kamoškami. Tešila sa, kým príde manžel domov. Postupom času mi ten stereotyp začal vadiť.

Vyberáme z vašich vianočných snov:Naša Nelinka (4 rôčky) rada pozerá rozprávky Barbie. Pred Štedrou večerou sme ju našli kľačať pod vianočným stromčekom, ako sa tichučko modlí: "Ježiško, prosím Ťa, dones maminke a ockovi veľa darčekov, oni boli dobrí. A mne dones, prosím, prosím, Barbie mušketierku a veci, čo patria k mušketierke - ja ťa veľmi prosím, Ježiško!"

Vyberáme z vašich vianočných snov:Minulý rok pod stromček, som si vysnívala na Vianoce krásny sníček.

A po Vianociach sa mi v brušku objavil malý anjelíček.

Vyberáme z vašich vianočných snov:


Mojím najväčším snom bolo mať bábätko. Možno si všetci poviete, "No bože, tak si ho sprav!"...
Áno, keby to bolo také jednoduché, tak už mám minimálne dve.

Vyberáme z vašich vianočných snov:Pekný deň, milá redakcia, je milión snov, ktoré sa splnili a ktoré sa, dúfam, aj splnia... ale väčšina snov sa týka mojej rodiny, mojej dcérky. Jedným z najväčších snov bola práve ona a keď sa mi tento sen splnil, bol to najkrajší zážitok v mojom živote. Je to môj anjelik strážny.

Vyberáme z vašich vianočných snov:Píšem za dcérku, ktorá má 7 rokov. Po ostatné roky písala Mikulášovi listy, kde žiadala darčeky od výmyslu sveta. Tohto roku bol však v čižmičke pripravenej pre Mikuláša lístok, kde ako prváčka sama napísala: „Nech je tatko s nami domka.“

Vyberáme z vašich vianočných snov:


Je niečo po ôsmej a o chvíľu pôjdem skontrolovať obe moje kuriatka ako si spokojne odfukujú... Napravím perinky, pohladím vlásky a pokochám sa, aké sú obidve krásne. A to ticho :). V hlave si popri tom premietam posledné dni. Vianoce, Silvester. Toľko nových podnetov pre detské dušičky.

Vyberáme z vašich vianočných snov:Dobrý deň, chcem sa s vami podeliť o môj najvytúženejší vianočný sen... netúžim po materiálnych veciach, ale po dieťatku...


Máme s manželom 18-mesačného synčeka Lukáška, náš najväčší pokladík. Keď mal rok, rozhodli sme sa, že chceme pre neho súrodenca a aj tak sa stalo, hneď v deň Lukáškových 1. narodenín som otehotnela.