dnes má meniny Viola
zajtra Gertrúda
18.5. 2022

Sú vlastne tri.Po prvé je to starostlivo pripravené kváskové cesto, ktorému necháme deň na správne vykysnutie a fermentáciu.Za druhé to sú kvalitné suroviny - na paradajkovú omáčku, zvanú sugo aj na oblohu.A za tretie poriadne roztopená kamenná pec.Alebo nová rúra Gorenje OptiBake, ktorá si vzala z tradičnej pece to najlepšie, aby vám umožnila pripravovať aj doma dobroty ako v tradičnej talianskej pizzerii. A ešte v mnohom ďalšom rozšírila vaše kulinárske možnosti, dokonca aj na diaľku prostredníctvom mobilu a aplikácie.

Technologická spoločnosť Hisense začína na našom trhu predávať aj malé domáce spotrebiče. Práve teraz sa do predaja dostáva úplne nový rad tyčových inteligentných vysávačov Hisense Hi-Move IV na suché vysávanie, mopovanie a detailné ručné vysávanie, ktoré vďaka svojej jedinečnej konštrukcii vyčistia každý kút a povrch. Ide o bezdrôtové vysávače typu „3 v 1“ s výkonným motorom na hornej strane a cyklónovou technológiou vysávania, ako aj s jedinečnou flexibilnou trubicou a sacou hadicou a bohatým príslušenstvom. Vďaka výkonným Li-Ion batériám dokážu pracovať až hodinu: dosť na to, aby ste upratali celý byt. Hisense HVC6464A stojí 299 EUR.

Zrazený chlieb, bábovka s prepadnutým stredom, rozmočené snehové pusinky. Niekedy je chyba v príprave, mnohokrát je ale na vine neznalosť. Napríklad obyčajná zvedavosť a zbytočné otváranie dvierok v priebehu pečenia. Možno ale vaša rúra vôbec nepečie na nastavenú teplotu, hreje nerovnomerne a má ďalšie nešváry. Potom je asi na čase ju vymeniť. Poradíme, na čo si dať pozor, aj ako vám môže moderná rúra rozšíriť vaše kulinárske obzory. 

Môžete si pochutnať aj na vyprážaných pochúťkach, len ich musíte pripraviť z kvalitných surovín a s minimálnym množstvom tuku. V teplovzdušnej fritéze vám postačí len jedna lyžica oleja, ale bez problémov sa zaobídete aj bez nej.

Kožená obuv je pomerne drahá, ak sa o ňu ale správne staráme - môže nám slúžiť veľmi dlho. Zistite, ako sa starať o topánky z prírodnej kože, aby sa materiál neznehodnotil.

Inšpirujte sa našimi tipmi z radu Deluxe, ktorý nájdete v predajniach Lidl. Lahodné pralinky strieda čokoláda s kúskami ovocia, prémiové ovocné čaje dokonale doplní med a pre milovníkov Talianska je tu pesto a jedinečné bezvaječné cestoviny.

Hoci si väčšina z nás myslí, že macaronky pochádzajú z Francúzska, historici sa nevedia zhodnúť. Či už pôvodný recept pochádza z Perzie alebo ho vymysleli a do krajiny Galského kohúta doniesli dve karmelitánske sestry žiadajúce o azyl, na tom zrejme nezáleží. Podstatné je, že za jedinečným dezertom nemusíte ďaleko cestovať.

Či už ste fanúšikom horkej, mliečnej alebo bielej čokolády, na svoje si prídu aj tí najnáročnejší. Kombinácia jemne kyslastej chute malín v kombinácii s kvalitnou čokoládou je pôžitok každého labužníka. Maliny sú navyše vynikajúcim zdrojom vitamínu C, B1, B2, B6 a kyseliny listovej. Zdravú Deluxe pochúťku nájdete iba v Lidl.

Vedeli ste, že kvalitná Himalájska soľ je zdravšia a čistejšia alternatíva klasickej kuchynskej soli? Jej priaznivé účinky sú známe dlhé roky a to práve vďaka svojim liečivým a detoxikačným účinkom.Inšpirujte sa zázračným ochucovadlom, ktoré aktuálne nájdete v špeciálnom rade Deluxe v predajni Lidl.

Ani v tej najmenšej kuchyni nemôže chýbať varná platňa, či už ako súčasť sporáka alebo zabudovaná do pracovnej dosky. Či už sa prikláňate skôr k indukcii alebo plynu, alebo dávate prednosť sklokeramickej varnej platni so sálavými platničkami, máme pre vás niekoľko postrehov odborníka. Vývoj je totiž taký rýchly, že každý typ ponúka oveľa viac, než by ste čakali.