dnes má meniny Olympia
zajtra Eugénia
17.9. 2019

Ako riešiť spory v rodine a naučiť sa odpúšťať? Inšpirácie priniesla odborná konferencia a podujatie venované práve riešeniu rodinných sporov s názvom Večer odpustenia a zmierenia v rodine, ktoré organizuje Úsmev ako dar spoločne s Konferenciou biskupov Slovenska a Asociáciou rodinných sudcov.

Stráviť Vianoce v kruhu rodiny je snom mnohých detí z detských domovov, ale nie všetkým sa tento sen naplní. Hviezdy slovenského šoubiznisu sa aj tento rok spojili s organizáciou Úsmev ako dar, aby ich potešili Vianočným benefičným koncertom. Na Štedrý deň všetkým zaspievajú Celeste Buckingham, Majk Spirit, Adam Ďurica, Kristína Farkašová, skupina Hex, Lina Mayer a mnohí ďalší.

Pre každé dieťa sú bezpečný domov, láska mamy a otca základným predpokladom, aby mohlo šťastne vyrastať a rozvíjať sa. Mnohé rodiny sa však ocitnú v sociálnej núdzi a vzniká riziko, že deti o svoje zázemie prídu. Úsmev ako dar preto organizuje už 15. ročník zbierky Deň úsmevu, ktorá potrvá od 2. – 14. mája 2017 a výťažok z nej bude použitý najmä na podporu rodín, ktoré sa ocitli v kríze.

Podpora ohrozených rodín, detí či mladých dospelých, ktorí opúšťajú detské domovy bez potrebného rodinného a často krát aj sociálneho zázemiapatrí medzi priority neziskovej organizácie Úsmev ako dar a Nadace táta a máma v Čechách. Napĺňať ich je možné aj vďaka silným komerčných partnerom. Spolupráca rozdielnych spoločností má pritom jeden cieľ – pomôcť deťom vyrastať v prostredí, ktoré je predpokladom šťastného a spokojného detstva.

„Zajtrajšok jej vráť,“ spievala Marika Gombitová na Vianočnom benefičnom koncerte Spoločnosti Úsmev ako dar. A práve nádej a perspektíva je to, čo tento koncert prináša opusteným deťom už 32 rokov. 

Vianoce sú časom blízkosti. A tiež časom, kedy máme príležitosť naplno si uvedomiť hĺbku straty, ktorú opustené deti zažili. Alebo skôr zažívajú,  pretože neprítomnosť rodičov bolestne pociťujú každý deň.

Deti z Detského domova v Dobšinej vyhrali v tohtoročnej súťaži Nadácie Volkswagen Slovakia s názvom „Moje vysnívané auto“ automobil Volkswagen up! na rok.
Druhé miesto získali deti z Trenčína a tretie z Martina.
 

Vo štvrtok 12.12. 2013 sa v bratislavskej Incheba Expo Aréne konal už 31. ročník Vianočného benefičného koncertu Úsmev ako dar. Viac ako 1000 detí z detských domovov, náhradných a ohrozených rodín si na ňom „rozbalilo“ svoj prvý vianočný darček – pocit porozumenia a spolupatričnosti.

Aj túto otázku si kládlo viac ako 130 odborníkov pracujúcich s deťmi na konferencii spoločnosti Úsmev ako dar Mosty k rodine, ktorá sa konala vo štvrtok 10.10.2013 v historickej budove NR SR v Bratislave.

8. ročník regionálnych konferencií Mosty k rodine, ktoré Úsmev ako dar každoročne usporadúva v troch slovenských metropolách – Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici, niesol názov: 250 rokov starostlivosti o deti mimo vlastnej rodiny – ako ďalej?

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, v spolupráci s  Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny a Spoločnosťou priateľov detí z detských domov Úsmev ako dar, ocenilo v stredu, 25. 9. 2013 v historickej budove NR SR v Bratislave zamestnancov detských domovov, pracovníkov neštátnych akreditovaných subjektov a pracovníkov oddelení sociálnoprávnej ochrany a sociálnej kurately.

Najmilší koncert rokaspoločnosti Úsmev ako dar je podujatie príťažlivé svojou srdečnou atmosférou a priateľskou náladou búrajúcou všetky predsudky. Deti z detských domovov a náhradných rodín tu môžu ukázať svoj umelecký talent a presvedčiť nielen publikum, ale predovšetkým sami seba, že majú svoju nezameniteľnú a jedinečnú hodnotu.