dnes má meniny Gizela
zajtra Viola
17.5. 2022

Správna intímna hygiena je nevyhnutná pre prevenciu infekcií, ale aj pre zdravý sexuálny život. Obzvlášť dôležité je to napríklad počas menštruácie, šestonedelia alebo menopauzy. Nie všetky ženy však vedia, ako sa správne starať o svoje intímne partie. To je spojené so zvýšeným rizikom infekčných ochorení a iných nepríjemností. Stačí tak málo.

Mnoho žien po pôrode pociťuje aspoň určitý stupeň inkontinencie moču. Nie je sa za čo hanbiť, ale je dobré nenechať to tak a problém radšej riešiť, pretože môže dosť významne zhoršovať kvalitu života. Popôrodná inkontinencia moču je nedobrovoľný únik moču, ktorý môžu mať čerstvé matky. Odhaduje sa, že približne jedna tretina žien po pôrode  má určitú formu močovej inkontinencie.  Je to často prehliadaný stav, pričom veľa žien si myslí, že je to normálna vec súvisiaca s narodením dieťaťa.

Estrogén, hormón ženskej krásy, robí ženy ženami. Má v tele jedinečnú úlohu, chráni ženy pred chorobami, pomáha im. Jeho vplyv ženy pocítia prvýkrát počas puberty. Je to štartér k ženskosti, zabezpečuje krásne oblé prsia, boky a ženské tvary. Vďaka nemu majú ženy čistú pleť, jemnú pokožku, silné a zdravé vlasy. Taktiež zohráva dôležitú úlohu pri otehotnení. Ak je estrogén v rovnováhe, znamená to pre ženy krásu, plodnosť, psychickú vyrovnanosť a pohodu.

Keď vám pri predstave leta, mokrých plaviek, kúpalísk, wellnessov či sexu behá mráz po chrbte, zrejme patríte medzi 75 % žien, ktoré pravidelne zvádzajú boj s kvasinkovými infekciami. Zatočte s nimi raz a navždy a užívajte si pocit „dole bez.“

AVON ODOVZDÁ VIAC AKO 30 000 € NA BOJ ZA ZDRAVÉ PRSIA

Rok 2020 sa zapíše do histórie projektu Avon za zdravé prsia. Napriek veľkolepým plánom a prípravám 12. ročníka Avon Pochodu, ktoré boli na začiatku tohto roka ešte v plnom prúde sa najväčšie charitatívne podujatie zamerané na boj proti rakovine prsníka na Slovensku neuskutočnilo. Avon však využil zmeny, ktoré so sebou priniesla pandémia koronavírusu, ako výzvu. Vo svojom snažení nepoľavil, práve naopak, od roku 2017 odovzdá doposiaľ najvyššiu sumu na pomoc onkologickým pacientkam – 31 021 €.

Prioritou pre kozmetickú spoločnosť AVON sú ženy. Právom oslavujú silu každej jednej, obzvlášť ak je to onkologická pacientka, ktorá zvádza svoj životný boj. Zdravé prsia nie sú samozrejmosť, nezabúdajte na prevenciu a samovyšetrenie prsníkov. Práve na to poukazuje nová kampaň projektu AVON za zdravé prsia, ktorá vrcholí v októbri, mesiaci boja proti rakovine prsníka. A hoci sa tohtoročný AVON Pochod nekonal, všetci môžeme práve v októbri podporiť boj za zdravé prsia, tak ako to urobil AVON sumou 5 000 €.

Mnoho žien (i mužov) ho dôverne pozná. Problém menom predmenštruačný syndróm trápi mladé dievčatá i ženy v reprodukčnom veku. Skratka „PMS“ zahŕňa širokú plejádu ťažkostí rôzneho charakteru, ktoré údajne sužujú až 90% žien. Psychické a fyzické zmeny na sebe ženy pozorujú obvykle niekoľko dní pred príchodom menštruácie.

Kozmetická spoločnosť AVON v spolupráci s inšpiratívnou ženou Andreou Chaloupkovou prichádzajú v októbri, ktorý je mesiacom boja proti rakovine prsníka, s osvetovou kampaňou #3zazivot. Jej cieľom je šíriť povedomie o dôležitosti samovyšetrenia prsníkov, a to jednoduchou formou. Stačí si nalakovať 3 nechty inou farbou ako zvyšné, pretože práve metóda 3 prstov pomáha odhaliť nádorové ochorenie v rannom štádiu.

Bratislava bola už tradične dejiskom obľúbeného charitatívneho AVON Pochodu za zdravé prsia, ktorý je výnimočný hneď z viacerých dôvodov. Prvým z nich sú silné a inšpiratívne ženy, ktoré prekonali rakovinu prsníka alebo s ňou zápasia. Druhým, že aj napriek myšlienke podujatia zameranej na boj proti náročnej chorobe sa celý deň nesie v skvelej atmosfére. Inak tomu nebolo ani 8. júna.

Užívanie antibiotík, ochorenie cukrovka, tehotenstvo, hormonálna substitučná liečba, nadmerná konzumácia sladkého alebo stres. Je to len časť z toho, čo môže spôsobiť gynekologické mykózy.

Trápia možno aj vás a vracajú sa ako bumerang. Nepodceňujte ich liečbu a opakovanie aj niekoľkokrát do roka. Bumerangový efekt tak už nemusí byť vaším problémom.