dnes má meniny Želmíra
zajtra Ela
23.5. 2022

Výtvory detí, rodičov a pani učiteliek Materskej školy Zavar.

Práce detí s rodičmi a učiteľkami z Materskej školy Veľký Folkmar.
Nádherné! Blahoželáme k výhre!

Jesenné dielka, ktoré vytvorili detičky z Materskej školy vo Veľkých Uherciach. Trieda sa výstižne volá "Šikovné veveričky"  a skutočne si zaslúži tento názov :) Deti sa tu s pani učiteľkami učia poznávať a chrániť prírodu a tradíciou sa stal tzv. "Tekvičkový deň". Vtedy sa spolu s nami, rodičmi, stretneme na škôlkárskom dvore a spoločne vyrábame postavičky (a nielen tie) z darov jesennej prírody a z jej plodov. 

Vznikli tak čertíci, gaštankové postavičky, loďky, veselá opička z tekvice a mnoho iného. Pani učiteľky pripravili pred škôlkou výstavku a keď na druhý deň detičky prichádzali do škôlky, vítali ich vyrobené dielka. Vydlabané
tekvičky svietili a dotvárali krásnu atmosféru. A môžem povedať, že
očká našich ratolestí sa tiež rozsvietili radosťou :)

Pani učiteľkám aj týmto chcem poďakovať za ich úžasnú a obetavú
každodennú prácu s našimi malými pokladmi ! Mária Kováčová

Blahoželáme k váhre za najrozmanitejšie tekvičkové krásy a smiešky!

redakcia mamatata.sk

Materská škola na Ulici Ernesta Rótha v Rožňave poskytuje mnoho možností aktivít pre deti, ale aj pre spoločne strávené chvíle s rodičmi. Už tradičnými sa stali jesenné tvorivé dielne "Čary z darov prírody". Veľa radosti prinášajú takéto aktivity najmä deťom, ktoré sa tešia z toho, že sa rodičia priamo v materskej škole môžu s nimi tvorivo hrať. Posilňujú sa tým citové väzby rodičov a detí, rozvíja estetické vnímanie detí, fantázia, jemná motorika, primeraná komunikácia s dospelými i rovesníkmi.
Áno, veľká pravda!!!!
Kiež by si to uvedomovali v každej inštitúcii pre deti! Najmä v tých, kde zatvárajú pred rodičmi dvere. Nedávno som bola svedkom rozhorčenia učiteliek materskej školy, ako to, že počas tvorivej dielne, ktorú pripravili pre deti za prítomnosti rodičov rodičia deťom pomáhali, ba čo viac - aj samotní vyrábali! Veď to bolo hlavne pre deti! Nuž, ani si neuvedomili, že urobili tak veľa pre rodinnú súdržnosť, tak veľa pre budúce spoločné tvorenie aj doma, tak veľa pre krásny pocit v duši dieťatka, že tento výrobok spravila mama, tato s ním!!!
Mili pracovníci škôlky v Rožňave blahoželáme vám k výhre v našej súťaži - okrem spolupráci s rodičmi aj pre oiginálnosť, nápaditosť výtvorov!
redakcia mamatata.sk


 

Materská škola v Trstenej má 3 pracoviská v meste. MŠ navštevuje 231 detí. Majú veľmi šikovné pani učiteľky o čom svedčia aj obrázky :)


 

Jesenné strašidielka od detí, rodičov a pani učiteliek z Materskej školy Kunerad 213, Rajecké Teplice

Jesenné výtvory z Materskej školy s VJM Komárno - Nová Stráž.

Výrobky z jesenných plodov Cirkevnej materskej školy Kráľovnej anjelov v Ivanke pri Dunaji, ktoré vystavovali v matičnom dome v Ivanke pri Dunaji.


 

Práce detí a rodičov z Materskej školy Zbynov.

"V našej škole sme"pofantazírovali" a vytvorili veľké množstvo zeleninkových ,  ovocných postavičiek a iných ozdôb. Výstavku jesenných plodov sme umiestnili – naaranžovali pri dedinskej studni a spoločne sme sa celá škola aj dedina tešili z vytvorených prác. Počesie nám prialo, takže výstavku sme ponechali k nahliadnutiu počas dvoch týždńov. Výstavku J E S E Ň – pani bohatá... organizujeme v spolupráci s rodičmi už 8 rokov." napísali nám z Materskej školy Priechod.