dnes má meniny Viola
zajtra Gertrúda
18.5. 2022

Pre malé deti je tu Vincentka nosový sprej JUNIOR hypotonický

Blahodarné účinky svetoznámej minerálnej vody Vincentky pri uvoľňovaní upchatého nosa si môžu vychutnať už dlhé roky nielen dospelí, ale aj deti. Pre vekovú kategóriu 0 až 3 roky je určený VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR HYPOTONICKÝ. Prívlastok HYPOTONICKÝ dostal tento sprej po recertifikácii minulý rok. Zloženie spreja ani účel jeho použitia sa nemenili. Pre staršie deti a dospelých je určený VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ STANDARD. Informuje o tom riaditeľ Vincentky Jan Šumšal.

Dobu nezmeníme a nie je ani v našej moci ovplyvniť vonkajšie faktory, ktoré majú dosah na imunitu detí. Jediné čo môžeme urobiť je starať sa viac o ich organizmus a imunitný systém. Dieťa potrebuje dostatok vitamínov a minerálnych látok, ktoré vieme nájsť v čerstvej zelenine, ovocí, či v rybách. Ak ich má telo nedostatok, organizmus nefunguje ako má. Spánok, strava a dostatok vitamínov je minimum, čo sa dá pre imunitu dieťaťa spraviť.

Aj vaše dieťatko sa neustále borí s nejakou chorobou? Či je jej priebeh ľahší alebo ťažší, ako rodičia to vnímame rovnako. Dieťa trpí a my mu chceme čo najskôr uľaviť. Aké sú zaručené tipy?

„Zdravé oči už v škôlke“ je program, v rámci ktorého sa v materských školách po celom Slovensku kontrolujú zrakové parametre u detí a ktorý pomáha včas odhaliť existujúce či začínajúce sa očné poruchy. Projekt, za ktorým stoja Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) a o. z. BILLA ľuďom, vstúpi v pondelok 18.10. do svojho piateho ročníka. Prevencia je však veľmi dôležitá, preto by zrak svojich detí mali doma kontrolovať aj rodičia.

Školský rok prináša pre škôlkarov, školákov a ich rodičov veľké zmeny. Okrem iného aj častejšie detské choroby. Ako podporiť detskú imunitu a kedy je dôležité vyhľadať lekára?

Mechanické čistenie zubov nič nenahradí. Hlavnou prevenciou proti kazom je teda najmä kvalitné čistenie kefkou. Približne v troch rokoch je ale dobré začať používať zubnú pastu s určitým množstvom fluoridov, ktoré prispievajú k posilneniu zubnej skloviny. Ako sa ale v ponuke zubných pást pre deti vyznať?

Väčšina z nás si je dobre vedomá, že omega-3 mastné kyseliny hrajú podstatnú úlohu v zdraví dospelých, ale ešte väčšie výhody majú pre našich najmenších.

Všetko, čo dieťa papá, čo robí a ako sa cíti počas prvých 1 000 dní života  má dopad na jeho zdravie v dospelosti. Pre celkové zdravie a pohodu dieťatka je nesmierne dôležitý správny vývoj črevnej mikrobioty.

Choroby dýchacích ciest sú najčastejšími chorobami detského veku. Pre najmenšie deti je aj obyčajná nádcha vážny problém. Pri nedoliečení dochádza k oslabeniu celého imunitného systému, k málokrvnosti a nechuti k jedlu. Čisté nošteky sú dôležité v liečbe a prevencii nádchy. Ideálne je čistenie nošteka fyziologickým roztokom, ktorý nedráždi sliznicu, ale pomáha spriechodniť horné dýchacie cesty.

Aktuálne obdobie je doslova rajom pre množstvo baktérií a vírusov, ktoré odvšadiaľ útočia na našu imunitu. Tej dáva poriadne zabrať aj zvýšený stres, s ktorým sa každý deň stretávame pri plnení povinností v práci či v súkromí. A práve oslabená imunita je dôvod, prečo sme náchylnejší na spustenie zápalu v podobe nepríjemných a bolestivých kútikov.