dnes má meniny Ela
zajtra Urban
24.5. 2022

Otecko

Myslíte si, že poznáte AVON? Naozaj?! Povedali by ste, že Avon venoval už viac než 9,3 miliónov dolárov na vzdelávacie programy? Prekvapte svojho partnera, otca, brata či kolegu nápaditým darčekom. Spoločnosť Avon pripravila niekoľko inšpirácií a tipov ako stvorených na obdarovanie, ktoré mu vyčaria úsmev na perách.

Inšpirujte sa tipmi n darčeky pre panov od AVONU.

Tomáš Slamka je navonok drsný chlapík, no za jeho výzorom sa skrýva starostlivý otec a romantický partner. Po práci obchodného zástupcu sa rozhodol založiť si vlastný biznis. Išiel do Anglicka na kurz holičstva a po návrate odštartoval obchod s HERO BARBER. Ide o tradičné holičstvo, v ktorom okrem strihania a holenia, si chodia muži oddýchnuť a vyrozprávať sa.  
 
Krajiny Vyšehradskej štvorky sa stali významnou automobilovou veľmocou v rámci Európy. Dokazujú to aj konkrétne čísla a štatistiky. Len v minulom roku bolo v regióne V4 vyrobených 3 650 931 automobilov, čo je asi jedna štvrtina z celkovej produkcie Európy. Automobilové výroby zamestnávajú v našom regióne vyše 630 000 pracovníkov a priamo či nepriamo ovplyvňujú tvorbu viac ako 1 300 000 pracovných miest. Významný je aj podiel na tvorbe HDP, čo zásadne ovplyvňuje ekonomiky jednotlivých krajín V4. 

Ako zachovať rastúci trend a podporiť konkurencieschopnosť automobilového priemyslu v krajinách V4, to bola aj hlavná téma medzinárodnej konferencie v Bratislave.  

 

Už ste čítali? Začítajte sa do knihy od tata všetkým tatom:

Gratulujem. Ak držíte v ruke túto knihu, pravdepodobne sa vám prihodilo niečo z týchto troch vecí: podarilo sa vám niekoho nabúchať. Niekomu sa podarilo nabúchať vás. Alebo tretia možnosť, dostali ste túto knižku do daru, hoci ste si želali nový televízor. Tak to máte smolu, televízor ste nedostali ani nedostanete, tak si pohodlne sadnite do kresla, vyložte si nohy na prázdny stolík pod televízor a začnite čítať.

Náš organizmus dostáva v rozhorúčenom aute zabrať. Trpia vodiči aj spolujazdci, ohrození sú najmä seniori a deti. Pozor! Iba pitný režim nestačí.

Osobný automobil je pre väčšinu slovenských motoristov dlhodobo preferovaným dopravným prostriedkom pri ceste na dovolenku v tuzemsku aj v zahraničí. Vodiči by však pri plánovaní dlhých ciest nemali zabúdať na kontrolu technického stavu vozidla. Odborníci automobilky ŠKODA pripravili pre motoristov prehľad častých komplikácií na cestách a súbor odporúčaní, ako si v prípade neočakávanej situácie poradiť.

Pred výletom či letnou dovolenkou sa odporúča skontrolovať stav autolekárničky. Je súčasťou povinnej výbavy auta a nesmie byť po dátume expirácie, inak vodičov čaká nepríjemná pokuta.

(foto: Lekárnička je súčasťou povinnej výbavy vozidla. Zdroj: HARTMANN-RICO)

Zloženie autolekárničky stanovuje zákon (vyhláška MZ SR č. 143/2009 Z.z. ) a jej obsah je rozdelený do 4 samostatne balených modulov podľa účelu použitia: 

Nedávny prieskum Oreo prieskum slovenských otcov potvrdil, že až 70% slovenských mužov je presvedčených, že by zvládli starať sa o dieťa na materskej dovolenke miesto svojej partnerky. Odvaha im nechýba, ale mamičky na to majú troška iný názor. Len takmer polovica z nich pripúšťa, že by to muži zvládli, dokonca tretina z nich túto možnosť kategoricky odmieta. Ak sa však spýtate detí, nezaváhajú – s ockom je vždy lepšia zábava. Ockovia sú super kamaráti a parťáci na všemožné nezbiedky a hry. Vymýšľajú deťom skvelý program na spoločný  čas a okrem povinného rozvozu detí sa vedia postarať aj o raňajky, či nákupy.

Akí ockovia sú naše celebrity? Ako spolu trávia čas, čo zakázané dovolia deťom a čo pre nich vlastne znamená byť otcom. Pýtali sme sa Maroša Kramára (herec a moderátor), Andreja Bičana (moderátor) a Šymona Klimana (fotograf).

Slovenskí ockovia si rodičovstvo užívajú naplno. Voľného času s deťmi majú síce menej ako mamičky, napriek tomu si aj to málo vychutnávajú naplno. A priznajme si, niekedy im to s deťmi ide lepšie ako mamičkám. Každá mamička to pozná – môžeme byť trpezlivé, môžeme sa snažiť, hrať sa a vymýšľať zábavu, stačí keď príde domov ocko a deti sa zmenia ako mávnutím čarovného prútika. Niektoré veci jednoducho vedia len ockovia. Presvedčiť deti, aby sa umyli, alebo upratali hračky nás stojí niekedy nadľudské úsilie. Ocko len zavelí a všetko ide ako po masle. Ako je to možné? Slovenskí ockovia skrátka majú svoje tajomstvá.