dnes má meniny Olympia
zajtra Eugénia
17.9. 2021

Mamička

AVON Online konferencia: Spoločne máme čo svetu povedať

Spoločnosť Avon už tradične otvára témy, voči ktorým majú iný rešpekt a nebojí sa postaviť za práva žien, ktoré to potrebujú. Ani aktuálna situácia Avon nespomalila, práve naopak!

Myslíte si, že poznáte Avon? Naozaj?! Tušili ste, že spoločnosť Avon už viac než 130 rokov bojuje za finančnú nezávislosť žien? Ukážte svojej mame, partnerke, sestre alebo kolegyni, že vám na nej záleží a potešte ju jedinečným vianočným darčekom.  Avon vyhovie aj tým najnáročnejším.

Spoločnosť IKEA sa dlhodobo snaží vytvárať lepší každodenný život pre čo najviac ľudí. Ten ale nie je samozrejmosťou a realitou pre všetkých z nás. Na Slovensku takmer každá druhá žena (47%) zažila v partnerskom vzťahu psychické a každá piata (23%) fyzické alebo sexuálne násilie. Chýba im základná životná istota – bezpečný domov[1]. IKEA sa preto rozhodla iniciovať dialóg na jeho podporu. V najbližších dvoch rokoch venuje 660 tisíc eur na systematické riešenia a podporu zmeny postoja spoločnosti k násiliu páchanému na ženách v regióne Slovenska, Česka a Maďarska. Kampaň za bezpečný domov spúšťa v spolupráci so ženskou mimovládnou organizáciou Fenestra.   

Využite čas na budovanie jej sebadôvery

Vedeli ste, že podľa prieskumu je vlastné telo nepriateľom už desať ročných dievčatiek? Pochybnosti ohľadne vlastného tela možno trápia aj vašu dospievajúcu dcéru. Využitie obdobie obmedzeného vychádzania a vyskúšajte spoločne s vašou dcérou niekoľko trikov, ktoré jej pomôžu milovať samú seba.

Vstúpte do zázračného sveta krásy AVON, kde si pre vás ambasádorka kozmetickej spoločnosti Dara Rolins pripravila bohatú ponuku vianočných darčekov. Prekvapte vašich najbližších skvelými darčekmi, ktorými dáte najavo, že vám na nich záleží a ste radi, že ich máte. Keď slová nestačia, darček to povie za vás.

Samoživiteľky by sa nemali snažiť byť matkou aj otcom naraz, vraví psychologička

Byť samoživiteľkou nie je vôbec jednoduché. Nielen, že matkám v tejto neľahkej situácii väčšinou chýbajú peniaze, ale spoločnosť na ne navyše často nazerá ako na nezodpovedné ženy. To im príliš sebavedomia nedodáva. „Samoživiteľky môžu mať často pocit, že sú najhoršími matkami na svete a nepostarali sa o to, aby ich deti mali úplnú rodinu,“ vraví psychologička a garantka Projektu sebadôvery Dove Šárka Kučerová.

Svetový humanitárny deň je tento rok venovaný ženám, ktoré pomáhajú. V pondelok 19. augusta si pripomenieme Svetový humanitárny deň. V roku 2019 je venovaný ženám -  humanitárnym pracovníčkam, ktoré pomáhajú v humanitárnych krízach po celom svete a je spojený s hashtagom #WomenHumanitarians.  

Právo na život je najdôležitejšie a základné právo každej ženy. V krízach po celom svete patria práve ženy k najzraniteľnejším a najčastejším obetiam násilia. O to viac o ich práve na život a lekársku starostlivosť musíme hovoriť aj na Medzinárodný deň žien.

Symbolika je súčasťou našej histórie naprieč celými generáciami. Svoje miesto si našla v náboženstve, umení, politike, dizajne či architektúre. Spoznajte aj vy  silu, mágiu a tajomné príbehy  talizmanov. Inšpirujte sa originálnymi kolekciami od značky ALOve, v ktorých nájdete podmanivé zlaté šperky s diamantmi.

Medzinárodný deň matiek sa slávi po celom svete v rôznych termínoch. Na Slovensku deň, kedy vzdávame poctu matkám a materstvu, pripadá vždy na druhú májovú nedeľu. Kozmetická značka Dove si uvedomuje dôležitosť role matiek v sebavedomí ich dcér. Z Dove globálneho prieskumu totiž vyšlo najavo, že viac ako polovica dospievajúcich dievčat v rozmedzí 10–17 rokov nemá dostatočnú sebadôveru. Dove príručka „Sama sebou“ má pomôcť mamičkám vychovať spokojné, zdravo sebavedomé, a predovšetkým šťastné mladé ženy.