dnes má meniny Želmíra
zajtra Ela
23.5. 2022
Stovkám seniorov aj centrám pre ľudí bez domova sme darovali respirátory
Printer-friendly versionSend by emailPDF version
Do petržalského Domova tretieho veku putovalo 760 ks respirátorov 

Humanitárna organizácia MAGNA doručila tisíce FFP2 respirátorov najohrozenejším skupinám obyvateľstva. Dostanú ich seniori a pracovníci domovov sociálnych služieb a ľudia bez domova.  
 

Vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu MAGNA pokračuje v pomoci aj na Slovensku a v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy vznikol zoznam zariadení, kde je pomerne vysoký počet klientov a zamestnancov, alebo kde už pandémia Covid-19 prepukla v plnej sile. 

„Vyčlenili sme 4.000kusov respirátorov, ktoré v nasledujúcich dňoch ochránia viac ako 2.000 zamestnancov a klientov domovov sociálnych služieb. Aj takto chceme pomôcť chrániť život a zdravie najzraniteľnejších skupín obyvateľstva,“ hovorí operačná riaditeľka, Denisa Augustínová. 

 
MAGNA pomohla aj dobrovoľníkom a personálu, ktorý sa stará o ľudí bez domova a zabezpečila respirátory do nocľahárne, ktoré prevádzkuje organizácia Depaul Slovensko a do Petržalského zariadenia sestier Matky Terezy.

Humanitárna organizácia MAGNA vznikla v roku 2001 na Slovensku v presvedčení, že všetci ľudia by mali mať prístup k zdravotnej starostlivosti bez ohľadu na pohlavie, rasu, náboženstvo, vierovyznanie alebo politickú príslušnosť, a že zdravotné potreby ľudí prevažujú nad rešpektovaním národných hraníc.

Už počas prvej prvej vlny v roku 2020 pandémie MAGNA po prvýkrát začala poskytovať pomoc aj na Slovensku testovaním seniorov a distribúciou ochranných pomôcok a dezinfekcií do domovov sociálnych služieb.

MAGNA od svojho vzniku realizovala mnohé misie v humanitárnych krízach po celom svete. Dodnes pôsobí pri pomoci s Epidémiou HIV / AIDS v Kambodži, v Konžskej demokratickej republike, v Južnom Sudáne, v Sýrii a v Libanone pomáha obetiam Sýrskej krízy a v Irackom Mosule obetiam 

vojny s Islamským štátom.

V minulosti zasahovala pri Tsunami v juhovýchodnej Ázii, Povolebnom násilí v Keni, po Zemetrasení na Haiti, pri hladomore vo východnej Afrike, po Zemetrasení v Nepále, či Cyklóne na Filipínach. 

MAGNA je závislá na svojich podporovateľoch a sympatizantoch a ich finančnej pomoci, bez ktorej by naša práca nebola možná.

Ak chcete podporiť organizáciu MAGNA v poskytovaní humanitárnej pomoci môžete tak urobiť ľubovoľným finančným darom prostredníctvom našej webstránky alebo nákupom potrebných vecí prostredníctvom MAGNA Nemocnice a pomôcť tak MAGNA pracovníčkam pomáhať v každodennej záchrane životov.

Zaslaním SMS v tvare „MAGNA“ na číslo 806 nám poskytnete pravidelný mesačný dar vo výške 6 Eurá („MAGNA 3“ – 3Eur, „MAGNA 9“ – 9 Eur). 

Denisa Augustínová

Foto: MAGNA – Odovzdanie respirátorov pre Nocľaháreň Depaul Slovensko, Ivánska cesta, BA