dnes má meniny Alfonz
zajtra Gašpar
28.1. 2021
Rodinné rituály pre silnejšiu imunitu
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Každá rodinka má svoju dennú rutinu inú. Aké rituály by ste si mali spoločne osvojiť, aby ste každý deň pre svoju imunitu urobili maximum? Skúste napríklad:

 • Ranné otužovanie – o otužovaní a jeho prospešných účinkoch niet pochýb! Naštartuje krvný obeh, povzbudí vraj lepšie ako káva a dokonca posilňuje imunitu. Organizmus tak bude lepšie reagovať na zmeny teplôt, ktoré sú preň záťažou a zvyčajne sa končia prechladnutím či zníženou odolnosťou voči chorobám. Nemusíte sa pridať hneď k ľadovým medveďom, začnite napríklad rannou sprchou so striedaním teplôt vody.
 • Najskôr sa napite – pohár vody ešte pred raňajkami v prvom rade pomáha doplniť telu tekutiny, ktoré stratilo počas spánku. Navyše skvele naštartuje metabolizmus a trávenie. Dokonca pomáha predchádzať bolestiam hlavy, problémom so srdcom, cukrovke či zápche.
 • Do práce i školy pozitívne naladení – aj keď je pre mnohých z nás ráno skôr utrpenie, rovnako pre drobcov ako pre ich rodičov,  nájdite si aktivitu, ktorá vás pozitívne naladí. Niekomu pomáha cvičenie, inému počúvanie hudby.
 • V pohybe celý deň – výskumy hovoria, že čoraz viac ľudí má profesiu, ktorá neprospieva zdraviu chrbtice, šliach a kĺbov. Môže za to sedavé zamestnanie, či manuálna práca, kde človek zaťažuje len určitú partiu svalov. Vytvorte si nový zvyk a aspoň každú hodinu sa poriadne ponaťahujte – rozcvičte zápästia, uvoľnite svaly krčnej chrbtice a vystrite nohy. Znížite tak riziko vzniku napríklad karpálneho tunela, problémov s chrbticou či kŕčovými žilami.
 • Pozor aj na oči – prestávku na oddych doprajte aj svojim očiam. V priebehu dňa ich na chvíľku zavrite a pohybujte do strán alebo krúžte. Ak väčšinu času pozeráte do na krátku vzdialenosť, precvičte si zaostrenie do diaľky.
 • Obed bez stresu – spravte si z obedňajšej prestávky „posvätný“ rituál, počas ktorého sa budete maximálne sústrediť na jedlo. Vychutnávajte si ho a užívajte chvíľku oddychu. Hltavé jedenie v strese a napätí totiž môže spôsobiť problémy so žalúdkom a dokonca aj vredy!
 • Rozdeľte si popoludňajšie aktivity – vyhnete sa tak zbytočnému stresu a naháňaniu. So začiatkom týždňa si spravte plán s rozdelenými úlohami na každý deň. Nákup, upratovanie či voľnočasová aktivita tak budú mať svoj stanovený čas a vy istotu, že všetko v pohode stihnete.
 • Hýčkajte svoju imunitu – okrem zdravého životného štýlu obranyschopnosť ocení aj niečo extra. Vedeli ste, že ako prvé prichádzajú do kontaktu s patogénmi spôsobujúcimi ochorenia naše sliznice? Ľudský organizmus má však účinné opatrenie aj proti tomuto problému. V slizniciach sa totiž nachádza tzv. sliznično-imunitný systém, ktorého úlohou je potenciálnu hrozbu zneškodniť. Denne tak likviduje množstvo vírusov a baktérií, preto ho treba primerane posilňovať. Výživový doplnok Preventan® Clasic  vo forme cmúľacích tabliet má unikátne zloženie s obsahom patentovanej aktívnej látky ProteQuine®, ktorá pomáha podporovať sliznično-imunitný systém, zmierňuje príznaky únavy a vyčerpania, a tým aj udržiavať organizmus zdravý a vitálny. Navyše, pre svojich drobcov nájdete aj Preventan® Junior. Vhodný od 3 rokov.

  Viac info na www.farmax.sk
  pr