dnes má meniny Alfonz
zajtra Gašpar
28.1. 2021
Zažite východ slnka na kopci Schneeberg
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Doprajte si nezabudnuteľný zážitok, ktorým je východ slnka na najvyššej hore Dolného Rakúska, na kopci Schneeberg. Dobrodružný víkendový výlet s názvom „Schneeberg s tými najlepšími“ je vhodný pre športových turistov, milovníkov horolezectva a všetkých, ktorí sa nimi chcú stať. Svoj sen o dokonalom horskom dobrodružstve si splnia všetci, ktorí hľadajú niečo nové, chcú zažiť niečo diametrálne odlišné od každodenného života, a pritom sa chcú v každej situácii cítiť bezpečne.

Výnimočný zážitok po boku profesionálov

Zažite nezabudnuteľný dobrodružný októbrový víkend s kompletnou odbornou starostlivosťou. Peter Groß a Hannes Rottensteiner, najznámejší horskí vodcovia z obce Puchberg, vás zavedú na najvyšší vrch na východnom okraji Álp.

Schneeberg, Wiener Alpen (c) Wiener Alpen / Martin Fülöp

Skoro ráno, keď všetko ešte spí, skúsení horskí vodcovia vyzdvihnú skupinku dobrodruhov priamo v hoteloch. Na najvyšší dolnorakúsky vrchol, náhornú plošinu Schneebergu, sa s nimi dostanete po jednej z najkrajších trás mimo frekventovaných turistických chodníkov. Zlatý október vo vás zanechá bohaté dojmy. Lúčna inovať, šteklenie čerstvého vzduchu v nose a teplé lúče jesenného slniečka na tvári. Čas pritom nehrá žiadnu rolu, vnímanie zmyslami sa krok po kroku zintenzívňuje. A keď vás začne opúšťať motivácia, opäť ju vo vás prebudia horskí vodcovia. Hore na vrchole vás čaká odmena za námahu, ktorou je nádherný výhľad a magické lúče vychádzajúceho slnka.

Schneeberg, Wiener Alpen (c) Niederösterreich Werbung / Andreas Jakwerth

Nasledujúci deň sú na programe lezecké chodníky pohoria Hohe Wand - opäť v profesionálnom sprievode so starostlivou organizáciou a moderným zapožičaným výstrojom. Program dňa sa totiž týka školenia techniky správneho výstupu po lezeckom chodníku, ako aj bezpečnosti vo vysokohorskom prostredí.

Kontrast adrenalínu a komfortu

Počas dobrodružstva zažijete niekoľko kontrastov. Na jednej strane o vás bude dokonale postarané. Užijete si profesionálnu prednášku a zoznámenie pri praskajúcom ohni v kozube s domácou koktejlovou špecialitou, skvelé služby i gastronomické špeciality. Na druhej strane sa môžete tešiť na nedotknutú prírodu, tréning o bezpečnosti a školenie správneho výstupu, samotný výstup, 8 hodinovú túru a výstup na vrchol 1220 výškových metrov (zostup 1320 výškových metrov). Celá trasa má dĺžku približne 14 kilometrov. Kto však už nebude vládať, môže si oddýchnuť a zostať na chate Damböckhaus, čím sa výstup aj zostup skrátia o 1 hodinu a celková dĺžka trasy skráti o 5 km. Po celý čas sa veľmi dbá na bezpečnosť a komfort účastníkov. Vybrať si dokonca môžete z niekoľkých ubytovacích možností.

Schneeberg, Wiener Alpen (c) Wiener Alpen / Martin Fülöp

Výlety sa konajú v dátumoch 4.10. - 6.10.2019 alebo 11.10. - 13.10.2019 s limitovaným počtom osôb.

PR
úvodné foto: 
Schneeberg, Wiener Alpen (c) Niederösterreich Werbung / Andreas Jakwerth