dnes má meniny Miloš
zajtra Timotej
23.1. 2021
Chceš sa zahrať s písmenami? Prečítaj si knihu s nami!
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Nová rozprávková kniha Hups, Rups a Šups vznikla vďaka spolupráci troch skvelých tvorkýň. Tandem autoriek Gabriela Futová a Katarína Škorupová napísal zábavný text pre deti o troch tlačiarenských škriatkoch, ktorí celé dni v tlačiarni robia neplechu a povymieňajú písmenká aj v čítanke dievčatka Amálky. Malých čitateľov knihou sprevádzajú pôvabné ilustrácie Kataríny Ilkovičovej.

Knižku predstavíme na interaktívnom workshope na podujatí KID v piatok 30. novembra o 15.00 v Starej tržnici.

O knihe

Malý Hups je tlačiarenský škriatok. Berie z kníh písmenká a robí si z nich nábytok vo svojej myšacej diere. Inokedy ich len poprehadzuje a dobre sa na tom baví. Jedného dňa sa zoznámi s Amálkou a zdá sa, že jej svojimi písmenkovými kúskami narobil kopu problémov. Ale nie, všetko je inak, písmenká v Amálkinej čítanke predsa nevymenil Hups, no Amálka sa naňho za to hnevá, ba dokonca jej po lícach stekajú kvapky slanej vody. Hups jej musí dokázať, že to nebol on, musí nájsť toho záškodníka, čo Amálku rozplakal. Koľko škriatkov môže byť v takej jednej tlačiarni? Že neviete, lebo chybu nájdete skoro v každej knihe? Jeden by to asi nezvládol, však? Tak sa môžete tešiť na stretnutie s Hupsom, Rupsom a Šupsom.

O autorkách

- Gabriela Futová patrí medzi najobľúbnejšie autorky literatúry pre deti a má na konte viac ako 40 titulov. Vo Vydavateľstve SLOVART jej vyšla aj kniha Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej. Pochádza z Prešova, kde pôsobí ako knihovníčka, vyštudovala žurnalistiku na FFUK v Bratislave.

 

- Katarína Škorupovávyštudovala slovenský jazyk a literatúru na FFUK. Už od strednej školy snívala o redaktorskej práci a postupne si svoju túžbu plnila. Istý čas učila slovenčinu, ale čoskoro začala pracovať vo vydavateľstve ako redaktorka. Tým sa živí dodnes a popri tom aj prekladá z angličtiny, stará sa o rodinu a tancuje hulu, čo je v podstate tiež istý druh reči – rozprávanie príbehov. Vo Vydavateľstve SLOVART je vyšli aj tituly Anča z PomarančaAko uloviť mamuta.

 

- Katarína Ilkovičová sa od ukončenia štúdia grafiky na Akadémii výtvarných umení v Krakove venuje ilustrácii a grafickému dizajnu. Vo svojich ilustráciách najčastejšie používa tradičné techniky, akryl a temperu. Pre Vydavateľstvo SLOVART ilustrovala knihu Dušana Dušeka Babka na rebríku.

 

KID – detský shop up

29. – 30. november, Stará tržnica, Bratislava

Tohtoročná zimná edícia veľkého predajného eventu dizajnérskych značiek pre deti sa bude niesť v predvianočnej atmosfére. Čaká na vás viac ako 75 značiek z oblasti módy, doplnkov, hračiek, hier, knižiek, doplnkov, dekorácií, kozmetiky a darčekov. Kid kid hurá!