dnes má meniny Oľga
zajtra Vladimír
23.7. 2019
Rodinný rozpočet a dieťa v škole. Ako to zvládnuť?
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Všetci rodičia sa určite zhodnú na tom, že nástup ich ratolestí do školy každý rok v septembri poriadne zaťaží a otestuje ich rodinný rozpočet. Nové zošity, obaly a školské pomôcky sú nevyhnutnosťou, no aj tak mávame problém zodpovedne sa na tieto výdavky pripraviť.

Existuje však niekoľko spôsobov, ako túto finančnú záťaž zvládnuť.

Rodinný rozpočet kľúčom k úspechu

Prvým a najúčinnejším spôsobom je dostatočné finančné plánovanie a dodržiavanie stanoveného rozpočtu. K úspešnému zvládnutiu väčších finančných výdavkov spojených s nástupom dieťaťa do školy stačí vytváranie si dostatočnej finančnej rezervy pár mesiacov vopred.

To všetko môžete hravo zvládnuť, ak dobre rozumiete svojim osobným financiám a už nejaký ten mesiac máte prehľad v rodinnom rozpočte. Medzi rodičmi sa však nájdu aj takí, ktorí správe osobných financií veľa nedajú a na zvládnutie nástupu ich ratolestí do školy si musia požičiavať peniaze, pretože pred výplatou im chýba pár desiatok až stoviek eur.

Čo ak nemáte peniaze?

Financer.com ponúka rýchle, jednoduché a bezplatné porovnanie dostupných rýchlych pôžičiek na slovenskom trhu.

Nemusíte sa tak viac trápiť prácnym hľadaním dostupných pôžičiek, či otravovaním rodinných príslušníkov, či vám náhodou nepožičajú peniaze na nové pomôcky pre vaše deti, ktorých ceny sa často šplhajú do závratných, až nezmyselných výšok.

Možno by ste sa divili, ale slovenský trh skutočne ponúka alternatívy, kedy vrátite skutočne len o pár eur viac a výrazne tak pomôžete rodinnému rozpočtu prežiť krízovú situáciu.

Princíp je jednoduchý. Uvediete, koľko práve potrebujete, ako dlho môžete splácať a výsledkom budú všetky pre vás relevantné ponuky. Komplexným porovnaním ušetríte nie len peniaze za zbytočné splátky, ale hlavne čas a nervy, ktoré by ste stratili vlastným zdĺhavým prieskumom trhu.

Mnohí budú namietať, že rýchla pôžička pri nástupe dieťaťa do školy nie je najšťastnejším riešením. Súhlasíme, no určite sa mnohí z nás ocitli v situácii, kedy jednoducho nemali na výber, pretože im to stav ich rodinného rozpočtu nedovoľoval.

Ak zvažujete rýchlu pôžičku, porovnanie od Financer.com je správnou cestou, ako požičiavať múdrejšie a ušetriť viac.

PR