dnes má meniny Júlia Júliana
zajtra Želmíra
22.5. 2022
Hýčkajme si babky a dedkov!
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Leto je pre väčšinu starých rodičov zaťažkávajúcou skúškou – kým iní oddychujú, babičky a dedkovia fungujú na plný plyn! Stráženie vnúčat je náročnou, hoci neplatenou, našťastie však nádhernou činnosťou. Vyžaduje si množstvo energie  a tú môže našim drahým rodičom poskytnúť málo známy, no výborne fungujúci antioxidant s názvom karnozín.

Omladzuje a dodáva energiu

Karnozín je zaujímavá prírodná látka s pozoruhodnými schopnosťami omladzovať bunky celého tela. V organizme sa tvorí od narodenia, ale po 30. roku života jeho hladina klesá, po štyridsiatke už rapídne. Výsledkom toho je, že vo vyššom veku už nemáme toľko energie, nie sme dostatočne chránení pred voľnými radikálmi a pred vekom pribúdajúcimi chorobami. Karnozín sa v poslednej dobe stáva základnou látkou programu na predĺženie života, pretože je schopný obnovovať funkčnosť buniek. Chráni ich a obnovuje ich životnosť, čím spomaľuje proces starnutia a pomáha udržiavať organizmus v dobrej psychickej i fyzickej kondícii. Ako všestranný neuroprotektant chráni nervové bunky a má aj ďalšie výnimočné schopnosti.

Užívanie karnozínu je vhodné za účelom udržiavania vitality, regenerácie a dobrej fyzickej i psychickej pohody. Nuž a kedy potrebujú naši starkí najviac energie? Počas dlhých letných prázdnin, kedy je kalendár vo väčšine slovenských rodín presne po týždňoch rozkúskovaný slovami ako tábor, dovolenka, voľno – mama/tato, najčastejšie však láskavým výrazom u babky/u dedka. Ak teda chcete udržať svoju  „letnú záchranu“ – milovaných rodičov – čo najdlhšie fit, naordinujte im výživový doplnok s karnozínom. Keďže ide o telu vlastnú látku, nemožno sa ním predávkovať. Odporúča sa v terapeutickej dávke 600 až 1000mg denne. Na trhu existuje 6-zložkový prípravok s výnimočným zložením, ktorý okrem karnozínu obsahuje aj L-karnitín, koenzým Q10 a vitamín E – ďalší silný antioxidant. Súčasťou jedinečnej kombinácie je aj extrakt z čučoriedok a z plodov vínnej révy (resveratrol). Karnozín EXTRA zoženiete na www.carnomed.sk.

Zabezpečte ho pre starých rodičov! Aby vládali počas leta držať krok s akčnými vnúčatami...

PR