dnes má meniny Ferdinant
zajtra Petronela Petrana
30.5. 2020
Pomoc predčasne narodeným deťom s Pampers a 101 Drogerie
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Krehké stvorenia a veľkí bojovníci, to sú deti, ktoré sa vypýtali na svet predčasne. Počet predčasných pôrodov, teda medzi 24. až 36. týždňom tehotenstva, každoročne stúpa. Aktuálne sa na Slovensku až každé desiate dieťa narodí predčasne. Vďaka tímu lekárov, sestričiek a neziskovým organizáciám ako napríklad OZ Malíček, sa týmto detičkám darí dorásť svojich rovesníkov a teraz im môžete pomôcť aj vy!

Počas nedávneho Svetového dňa predčasne narodených detí si rodiny aj zdravotnícky personál pripomínali každodenný boj o život. Starostlivosť o predčasne narodené deti je náročná a potrebujú pomoc a podporu. Svoje o tom vie aj hrdá mama už štvorročných dvojčiat Ely a Matildy, Kristína Farkašová: "Vždy som pomáhala, kde som mohla a podporovala každý dobrý projekt. A potom som sa stala mamou. Dvoch predčasniatok. Nakoľko je pre mňa najdôležitejšie pomáhať vlastným deťom a energia mi ani nedovoľuje konať všetko dobro sveta, rozhodla som sa celkom spontánne od srdca a na základe vďaky k ľuďom, ktorí sa o naše dievčatá starali po ich narodení, pomáhať hlavne predčasniatkam. Pomáhať OZ Malíček, ktorého pomáhači držali naše dievky v náručí skôr ako ich rodičia. Je mi nesmiernou cťou, že môžem šíriť krásne zvesti o tomto Pamperskovom projekte a pomáhať tak, aby sa vždy našiel dostatok prostriedkov na záchranu najmenších človiečikov na svete."

Občianske združenie Malíček vzniklo z iniciatívy rodičov s podobnými skúsenosťami a už šesť rokov poskytuje podporu rodinám predčasne narodených detí na Slovensku. Ako ďalej vysvetľuje Ľubica Kaiserová z občianskeho združenia Malíček a zároveň staničná sestra na oddelení s predčasne narodenými deťmi: „Našim poslaním v OZ Malíček je byť mostom medzi rodinou a nemocnicou. Sme radi, že môžeme rodinám poskytnúť informácie a cenné rady. Dávame im vieru a podporu, že v tom nie sú sami. Keďže vybavenie na Jednotkách intenzívnej starostlivosti novorodeneckých pracovísk nie sú také dokonalé, ako by si bábätká so svojou rodinou zaslúžili, sme vďační za každú pomoc. Výťažok z iniciatívy využijeme na nákup polohovateľných kresiel pre nemocnice, ktoré spríjemnia mamičkám prvé dojčenia a chvíle s krehkým bábätkom.”

Nie každé dieťa má to šťastie, že sa narodí v riadnom termíne. Teraz môžete predčasniatkam uľahčiť štart do života aj vy - z každého nákupu plienok Pampers v sieti 101 Drogerie prispejete 0,50 eur pôrodnici s oddelením pre predčasne narodené deti, ktorá vyhrá v hlasovaní. Vďaka hlasom a spolupráci s OZ Malíček pôrodnice s najvyšším počtom hlasov získajú polohovateľné kreslo, ktoré spríjemní dojčenie mamičkám i bábätkám.  Hlasovať môžete na stránke www.101drogerie.sk.  

TS