dnes má meniny Viliam
zajtra Vilma
28.5. 2022
Zázrak materského mlieka
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Najnovšie informácie o materskom mlieku, jeho hodnote pre život človeka a o starostlivosti o matku i dieťa – to všetko prináša knižka kolektívu autorov pod vedením Miloša Jeseňáka, Zuzany Havlíčekovej a Petra Bánovčína Materské mlieko a dojčenie v kontexte modernej medicíny (Amedi, 2015). Problematiku dojčenia predstavuje vo svetle najnovších poznatkov o jeho pozitívnych účinkoch na detský organizmus.

Z publikácie sa dozviete, ako súvisí dojčenie a potravinové alergie, čo všetko sa skrýva v tom bielom poklade, ktorým mama kŕmi v prvých mesiacoch života malého človiečika ale aj to, či môže žena po plastickej operácii pŕs dojčiť.

Samozrejme, kniha sa zaoberá aj problémovými zdravotnými oblasťami, ako je napríklad vzťah dojčenia a rôznych ochorení alebo otázka tvorby materského mlieka po cisárskom reze.

Kniha Materské mlieko a dojčenie v kontexte modernej medicíny je azda najkomplexnejší lekársky sprievodca, aký dnes môžete na Slovensku o dojčení získať. Aj keď publikáciu napísala skupina medicínskych odborníkov so zreteľom na lekársku verejnosť, je čitateľsky prístupná aj pre laikov, najmä matky, ktorým záleží na správnom dojčení a strave detí.

 

Môžete ju kúpiť v sieti kníhkupectiev Panta Rhei a e-shope na www.amedi.sk

PR