dnes má meniny Gašpar
zajtra Ema
29.1. 2020
Zákazníci Orangeu stále prinášajú staré mobily - deťom tak už Orange venoval viac ako 13-tisíc eur
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Chrániť životné prostredie a zároveň pomáhať sa Orangeu úspešne darí aj vďaka dlhoročnej zbierke starých mobilov. Každý vrátený mobil Orange už od začiatku minulého roka mení na 1 euro pre neziskové organizácie. Od tohtoročného februára do konca mája je to Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore pre UNICEF, ktorej Orange a jeho zákazníci spoločne prispeli už sumou viac ako 13-tisíc eur.

Podporiť Linku detskej istoty pri SV UNICEF vrátením starého mobilu do Orangeu môžu všetci zákazníci od začiatku februára až do 31. mája 2014. Len za apríl sa súťaže „Staré mobily sú na dve veci“ zúčastnilo 1 800 zákazníkov, ktorí priniesli naspäť 4 714 telefónov. Orange tak za apríl prispeje organizácii venujúcej sa poradenstvu pre deti aj rodičov rovnakou sumou – teda takmer piatimi tisíckami eur. Celkovo od februára je to už pre Linku detskej istoty podpora vo výške úctyhodných 13 056 eur.

Zákazníci, ktorí prinesú späť svoje staré telefóny, prispievajú aj k ochrane životného prostredia, lebo Orange vrátené telefóny ekologicky likviduje. Okrem filantropického a ekologického rozmeru však súťaž zapojeným prináša aj možnosť vyhrať. Každý mesiac je vyžrebovaných 40 výhercov atraktívneho smartfónu Samsung Galaxy S III Mini.

Zbierka starých mobilov prebieha už dlhodobo. Od jej spustenia doteraz Orange podporil viacero organizácií, a to celkovou sumou takmer 65-tisíc eur. Orange sa takto zároveň snaží spätne získať a ekologicky zlikvidovať čo najvyšší počet už nepotrebných mobilných zariadení.

Prehľad organizácií doteraz podporených vďaka zbieraniu starých mobilov

názov
podporenej organizácie

počet  vyzbieraných mobilov pre organizáciu/podpora v eurách

Občianske združenie Návrat
(od 6. marca do konca mája 2013)

8 801

Autistické centrum Andreas
(jún až september 2013)

10 895

Lienka pomoci Nadácie SOCIA
(október 2013 do konca januára 2014)

32 201

Linka detskej istoty pri SV UNICEF
(február až apríl 2014, zbierka ešte beží)

13 056

SPOLU

64 953