dnes má meniny Viliam
zajtra Vilma
28.5. 2022
Dúbravskí superpátrači budú mať párty
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

500 obrázkov detí v dĺžke viac ako 100 metrov bude v sobotu 28. septembra 2013  v záhrade Rodinného centra Macko na Sekurisovej 12 v bratislavskej Dúbravke. Vystavené budú aj obrázky, ktoré deti nakreslili pre dúbravských hasičov. Každé dieťa, ktoré počas leta objavovalo Dúbravku a prinesie správne vyplnenú stránku s tajničkou z pátračskej brožúrky, dostane osobne od maskota Pátrača Tina odmenu a titul Dúbravský superpátrač.

Pátrač Tino si pre všetkých návštevníkov pripravil viacero prekvapení a atrakcií. Návštevníci nájdu v sobotu 28. 9. 2013 od 16.00 hod. na plote záhrady výstavu viac ako 500 obrázkov, ktoré mu nakreslili deti z materských a základných skôl z Dúbravky. Keď sa k ním pridajú obrázky detí, ktoré pátrali počas leta spolu s rodičmi, určite spolu vytvoria pás dlhý viac ako 100 metrov! Na výstave bude aj 60 obrázkov, obrazov a koláží, ktoré deti nakreslili pre Dobrovoľný hasičský zbor z Dúbravky. Tie najkrajšie odmenia hasiči, ktorí budúci rok oslávia 125. výročie založenia. Odmenení budú aj traja pátrači, ktorých obrázky dostali počas letných prázdnin najviac „lajkov“ na Facebook-ovom profile Pátrača Tina. To, čo sa deťom pri pátraní páčilo najviac, či to bola Horánska studňa, socha Floriána alebo návšteva hasičskej stanice, zistia návštevníci priamo v záhrade.

Počas celej sobotňajšej akcie budú môcť deti spolu s rodičmi súťažiť, tvoriť, nechať si namaľovať veselý obrázok na tvár alebo sa zahrať na hracích prvkoch, ktoré sú v záhrade. Pátrač Tino spolu s moderátorkou podujatia Petrou Bernasovskou pokrstia novú pátračskú brožúrku „Pátrač Tino spoznáva fontány Bratislavy“. Krst osladí slávnostná torta z dúbravskej cukrárne Tima s logom Pátrača Tina.

Pozvaní sú aj tí, bez ktorých by projekt nemohol fungovať: zástupcovia NadácieVolkswagen Slovakia, skupiny ING a tiež dúbravský starosta Ing. Ján Sandtner, ktorý má nad projektom „Pátrač Tino spoznáva Dúbravku“ záštitu. V sobotu poobede budú prítomní aj členovia a priaznivci občianskeho združenia Rodinné centrum Macko, ktoré projekt organizuje. Srdečne všetkých pátračov aj zvedavcov pozývame.

Podrobnosti o projekte sa dozviete na webstránke www.mcmacko.sk a na Facebook-u v komunite Pátrač Tino.