dnes má meniny Želmíra
zajtra Ela
23.5. 2022
Deti a Pátrač Tino spoznávajú Dúbravku
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Tisíc detí z Dúbravky bude aktívne poznávať miesto, kde žijú. Po splnení ôsmich úloh interaktívnej poznávacej hry získajú titul Dúbravský superpátrač. Hra predstaví deťom pôvod mena Dúbravka a v ôsmich úlohách ich zoznámi s dvoma kostolmi, kaplnkou, detským ihriskom, miestnym úradom, hasičskou stanicou, Horánskou studňou. Pátrači svoje pátranie končia v Rodinnom centre Macko. Pri pátraní ich sprevádza brožúra, v ktorej pátrači a ich rodičia nájdu GPS súradnice a mapu. Jednotlivé úlohy sú zamerané na detaily (napr. otázka, čo má obuté sv. Florián u hasičov). Brožúrky deťom distribuuje Pátrač Tino do materských a základných škôl, jednotlivcom sú k dispozícii v RC Macko. Maskot Pátrač Tino vyhodnotí Dúbravských superpátračov na konci školského roka.

Rodinné centrum Macko pripravilo projekt „Pátrač Tino spoznáva Dúbravku“, ktorý je určený najmä deťom od 5 do 8 rokov na základe reálnych skúseností rodičov a detí z Dúbravky.

„Brožúrka ešte nebola ani na svete a nápad nadchol dúbravské školy a škôlky natoľko, že sa na zábavné spoznávanie Dúbravky takouto formou prihlásilo už 600 detí.“ povedala Tinova „mama“ Danka Poliačková z RC Macko, ktorá si všetky úlohy vyskúšala minulý rok so svojimi tromi deťmi. „Je však rozdiel uskutočniť pátranie s vlastnými deťmi a vymyslieť, no hlavne zrealizovať ho, pre niekoľko sto, či až tisíc detí.“ dodáva Danka. Preto myšlienku hravého spoznávania miesta, kde deti žijú, predstavila viacerým významným spoločnostiam.

Vďaka podpore Nadácie Volkswagen Slovakia a partnerov Walking Monuments a ING sa projekt a jeho maskot Pátrač Tino oficiálne predstaví v Rodinnom centre Macko 30. mája na oslave Medzinárodného dňa detí. Záštitu nad celým projektom prevzal starosta Dúbravky, Ing. Ján Sandtner. Všetky prihlásené skupinky si môžu v prípade záujmu dohodnúť stretnutie na Miestnom úrade alebo exkurziu na Hasičskej stanici a priamo na mieste sa dozvedieť oveľa viac, ako by sa naučili z kníh, či internetu. Deti, ktoré splnia osem úloh, nielen objavia zaujímavé miesta bratislavskej Dúbravky, ale za svoje úsilie získajú aj odmenu.

„Je to úžasná myšlienka, skvelý projekt, až ma mrzí, že nebol vymyslený skôr ,“ povedala riaditeľka Materskej školy Ožvoldíkova Mgr. Katarína Omaníková, ktorá do projektu zapája celú triedu predškoláčikov.