dnes má meniny Želmíra
zajtra Ela
23.5. 2022
SÚŤAŽ JESEŇ - MŠ Rožňava - VÍŤAZ!!!!
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Materská škola na Ulici Ernesta Rótha v Rožňave poskytuje mnoho možností aktivít pre deti, ale aj pre spoločne strávené chvíle s rodičmi. Už tradičnými sa stali jesenné tvorivé dielne "Čary z darov prírody". Veľa radosti prinášajú takéto aktivity najmä deťom, ktoré sa tešia z toho, že sa rodičia priamo v materskej škole môžu s nimi tvorivo hrať. Posilňujú sa tým citové väzby rodičov a detí, rozvíja estetické vnímanie detí, fantázia, jemná motorika, primeraná komunikácia s dospelými i rovesníkmi.
Áno, veľká pravda!!!!
Kiež by si to uvedomovali v každej inštitúcii pre deti! Najmä v tých, kde zatvárajú pred rodičmi dvere. Nedávno som bola svedkom rozhorčenia učiteliek materskej školy, ako to, že počas tvorivej dielne, ktorú pripravili pre deti za prítomnosti rodičov rodičia deťom pomáhali, ba čo viac - aj samotní vyrábali! Veď to bolo hlavne pre deti! Nuž, ani si neuvedomili, že urobili tak veľa pre rodinnú súdržnosť, tak veľa pre budúce spoločné tvorenie aj doma, tak veľa pre krásny pocit v duši dieťatka, že tento výrobok spravila mama, tato s ním!!!
Mili pracovníci škôlky v Rožňave blahoželáme vám k výhre v našej súťaži - okrem spolupráci s rodičmi aj pre oiginálnosť, nápaditosť výtvorov!
redakcia mamatata.sk