dnes má meniny Mikuláš
zajtra Ambróz
6.12. 2021

Umelá výživa u bábätka

Pi, 09/23/2011 - 22:42 — mamatata

Printer-friendly versionSend by emailPDF version
Otázka: 

Dobrý deň, máme bábätko, ktoré má 5 týždňov a od 3. týždňa ho nekojím a papká nám len nutrilon HA. Nutrilon HA mu dávame kvôli tomu, lebo ten používali v pôrodnici, takže v ňom pokračujeme. O tom, žeby sme mali v rodine alergiu nevieme, čiže je to len kvôli tej pôrodnici. Chcem sa opýtať: chceli by sme prejsť na inú značku mlieka, napríklad na sunar, musíme pokracovať v tom hypoalergénnom mliečku alebo môžeme začať kupovať už aj normálne? Alebo značku nemáme meniť ale môžeme prestať kupovať HA? Neviem sa pohnúť ďalej, mysíim, že nepotrebuje HA mliečko, alergiu by mať nemala.
A ešte sa chcem opýtať: na ten Nutrilon používame dojčenskú vodu, ale píše sa na nej, že sa nemusí prevárať, lebo neobsahuje CO2. Ale všade na nete sa píše, že sa prevárať musí – ako to teda je? A keď sa neprevarí, čo sa môže bábätku stať?
Ďakujem za odpoveď

 

Odpoveď: 

V prvom rade: nečítajte NIČ na internete, nikto  za rady neručí svojou hlavou! Lekár ručí! Kojeneckú vodu netreba prevárať, pokojne môžete prejsť so stravou na normálny Nutrilon I. Postupujte tak, že dáte 2 dávky nového Nutrilonu 1. deň a postupne pridávajte denne 1 dávku nového až prejdete úplne.
MUDr. Katarína Šimovičová