dnes má meniny Jela
zajtra Marcel
19.4. 2021

Kedysi a dnes! :)

Pi, 04/29/2011 - 10:18 — misinka.ha

Printer-friendly versionSend by emailPDF version
Vaše hodnotenie: žádný Priemer: 3.5 (68 votes)

Už to nie je to čo to bývalo, netrpezlivé čakanie na spolužiakov, kamarátov, známych, rodinu, pekne vyobliekaná, s košíkom sladkostí, vajíčok v rukách. Teraz prídu len tí praví kamaráti, ktorí sa zdržia maximálne 5 minúť a ani už tým maľovaným vajíčkom sa nezavďačím.
Toto je dnešná Veľká noc a nielen v mestách, ale bohužiaľ aj na dedinách.

Keď si spomeniem na tie prípravy keď som bola dieťa, ako sme zbierali bylinky, ktoré sme dávali na vajíčka, zabalili do pančuchy a farbili v cibuľových šupkách, piekli zákusky a koláčiky, vyzdobil sa celý byt, na stôl sa dali kačičky, kuriatka, zavesili sa kraslice, ktoré sme deň predtým s maminkou farbili a zdobili. Netrpezlivo som čakala ako uviažem farebné mašličky, na korbáče, vyčkávala kto ma pooblieva, rozmýšľala koľkokrát za deň sa budem musieť prezliekať. Najkrajšie bolo keď sa stretla celá rodina, zaspomínalo sa, nasmialo a krásne sme užili deň plný zábavy.

Avšak netreba smútiť za tým čo bolo.Teraz už je Veľká noc niečim iná, už tie pravé sviatkové chvíle neprežívam ja, ale môj syn, synovec. Nie je nič krajšie ako vidieť ich rozžiarené očká keď držia v rukách korbáč a s úsmevom čakajú na sladkosti.
Vtedy si uvedomím aký je to pocit byť MAMOU, aká som hrdá matka, tá najšťastnejšia matka.

Tieto chvíle mi robia najväčšiu radosť!!!