dnes má meniny Emília
zajtra Katarína
24.11. 2020

Dotýkať sa očami

Ne, 12/19/2010 - 04:23 — maruska

Printer-friendly versionSend by emailPDF version
Vaše hodnotenie: žádný Priemer: 5 (3 votes)

Keď pán Magorium prvýkrát otvoril predo mnou svoje hračkárstvo, vedela som, že to je ono - to je tá Ríša hračiek, ktorú hľadám! Obchod, v ktorom hračky tancujú, rozprávajú, ... a čo je hlavné - dotýkajú sa detských rúčok! A či naopak?

Hračky sú tu predsa pre deti! Pre koho iného ležia na pultoch tých zázračných obchodov, na ktoré spolu s deťmi zdiaľky voláme:  Ideme do hračkárstva!

Žiaľ, naozaj len ležia - v tých našich skutočných nerozprávkových obchodoch!

A keď pani predavačka nenávistným pohľadom pozrie na rodiča, ktorého dieťa náhodou siahlo na ten "tovar", ktorý uložila... rodič by najradšej ušiel...

Vtedy v duchu volám na pána Magoria: Ako to, že ste všetkým obchodníkom s hračkami nevysvetlili svoje tajomstvo???!!!

Akým balzamom na dušu je, keď v tej istej hračkárskej sieti, avšak v inom obchode pri inej predavačke počujem akýsi závan z jeho slov! Na napomínanie dieťaťa jednou z nešťastných mamičiek, ktorá zbytočne nespočetnekrát maličkému tvorovi opakuje: hovorím ti - dotýkaj sa LEN očami!!!, sa predavačka usmiato ozvala: Nechajte ho, nech si vyskúša!...

 

Žeby bola chyba niekde inde? Žeby vo vzťahu ku svojej práci? K ochote desiaty, dvadsiatykrát uložiť regál? Žeby k ochote vedúceho predajne vyčleniť pár hračiek na hranie,... ???

Áno, boli sme vychovávanými "dotýkať sa" všetkého LEN očami, najlepšie zdiaľky a potichu... Nie je detstvo a výchova dieťaťa o niečom inom?

 

Chcem pre svoje deti hračkárstvo pána Magoria! Chcem tak veľa?