dnes má meniny Mikuláš
zajtra Ambróz
6.12. 2020

Ach jaj, zasa jeden mudrlant

Ut, 11/30/1999 - 00:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Zuzi, nejak som sa dnes večer nudila a náhodou som našla tieto stránky a túto tému. Týmto ťa zdravím a chcela by som ťa podporiť v tvojom márnom boji s Veritasom. Inak dosť nevhodný nick, keďže Veritas znamená pravda - neviem, na akom základe si dotyčný tak fandí, pretože má skreslené a neúplné informácie nie len o asistovanej reprodukcii, ale o reprodukcii ako takej. Navyše je evidentné, že sem neprišiel diskutovať a dozvedieť sa nové (a INÉ) názory, ale presviedčať ako jehovista so Strážnou vežou. Svoj názor už má - dostal ho už "hotový" v kostole a tu prišiel len provokovať.
Každý si predsa musí všimnúť, že ženy, ktoré sa rozhodli pre AR, nepresviedčajú neplodné veriace páry, aby to urobili tiež. Avšak z druhej strany je opak pravdou a deje sa to dosť nevyberaným spôsobom (vrahyne!!! - tak to je teda silná káva). Takže asi tak to vyzerá s toleranciou „blížneho nášho“. Takže milý "Veritas", nebudem si brať servítky, ženskú, čo má za sebou niekoľko neúspešných pokusov IVF (bez jediného zmrazeného embrya - veľmi sa mýliš, ak si myslíš, že sa vyrábajú ako "na páse") a ktorá vie o týchto procedúrach takmer toľko, čo lekári (špecialisti na IVF), ťažko môže nejaký "truhlík" z internetovej diskusie, ktorý si práve kdesi čosi prečítal, o čomkoľvek presvedčiť. Buď teda tak dobrý a nezahlcuj diskusiu svojimi dezinformáciami, každý pochopil, že si veriaci a že to odmietaš, nikto ťa k tomu v živote nútiť nebude, tak, prosím, nelez do svedomia ľuďom s iným svetonázorom, je to zbytočné plytvanie "bajtami".
A pre tvoju informáciu - úspešnosť prirodzeného počatia je podobná ako pri AR (AR ju má dokonca o niečo vyššiu) - cca 30%. To jest, aby si to pochopil - z 10 embryí, ktoré prirodzene vzniknú splynutím vajíčka a spermie po pohlavnom styku, sa len z troch narodia deti. Zvyšné embryá zanikajú, odchádzajú s menštruačnou krvou a žena v podstate ani nevie, že bola tehotná (všimne si možno, že jej "to meškalo"). Toto je vedecky dokázané (z menštruačnej krvi zdravých, plodných žie

Komentáre:
mamatata2019 »
So, 07/30/2005 - 21:19

Toto je vedecky dokázané (z menštruačnej krvi zdravých, plodných žien, ktoré majú pravidelný styk). Človek je, žiaľ, tvor s jednou s najmenej úspešných rozmnožovacích schopností v živočíšnej ríši. Takže neviem, koho teraz budeš obviňovať za zánik tých 70% embryí, ktoré vznikli "prirodzene s Božím požehnaním" - tj. pri sexe. A ohľadne postoja žien v AR k embryám - buď si istý, že sa k nim nestavajú ako k nejakému biologickému produktu! Nemáš o tom ani potuchy, čo tieto ženy cítia a za seba ti môžem povedať, že ma tieto tvoje názory ma urážajú! Zrejme si veľmi mladý, alebo si farár a cítiš potrebu sa tu realizovať. Buď taký dobrý, pracuj radšej najskôr na svojom vlastnom charaktere a životných postojoch, než začneš vynášať „morálne súdy“ nad ľuďmi, o ktorých osudoch nemáš ani páru! Potrebuješ to ako soľ.