dnes má meniny Mikuláš
zajtra Ambróz
6.12. 2020

IVF

Ut, 11/30/1999 - 00:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

KN kolko IVF-iek si uz podstupil ze vies ako presne to prebieha????Podla toho co pises vela.Ja iba jedno.Ziadny velky pocet ludskych embrii sa nekonal,nikto z gynekologov nic neodpocitaval pri transfere a asi si uplne mimo "obraz" ak si myslis,ze pri tychto zakrokoch je este taky velky "odpad",ze sa vylieva aj do umyvadla.Dovol sa mi zasmiat :-).Nepozuzite embria sa mrazia a bez vedomia "danej" osoby sa nic nelikviduje.Aj z mrazenych embrii uz su ludia.Ak by som sa k vyraznemu "prebytku" dopracovala ja tak ich urcite poskytnem na darcovstvo pre pary ktore z nejakych dovodov vlastne embrio nevyprodukuju.Toto su vsetko veci o ktorych si mozem rozhodnut ja aj bez boha,dufam.Ci sa ebrio dokaze vyvijat v maternici zdravo az po zdravy porod tak to neovplivnia ani lekari ani ja a dokonca ani "panbozkari".A v konecnom dosledku aj ked toto je diskusia o IVF si neodpustim: pan boh nas za nase skutky bude sudit az tam hore a verte z kludnym svedomim sa podvolim jeho sudu aj napriek tomu ze podla mnohych tu pacham zlo a zabijam ludske bytosti.
K adopcii...ano beriem,kto sa rozhodne pre tuto formu ziskat dieta je to v poriadku...ja som chcela najskor dat zivot geneticky svojmu dietatu,ak to nepojde skusim ine formy.

Komentáre:
mamatata2019 »
Ne, 05/22/2005 - 14:43

Nemorálnosť umelého oplodnenia umocňuje fakt, že pri jeho konkrétnom uskutočňovaní dochádza k nadbytočnej produkcii embryí a nedôstojnému zaobchádzaniu s nimi, vrátane usmrtenia. Aby sa zabezpečila úspešnosť celého procesu, je potrebné použiť viacero embryí. Pomocou hormónov sa navodí stav, keď sa z vaječníkov ženy získa viacero vajíčok schopných oplodnenia (ideálny stav osem). Po oplodnení tak dostávame niekoľko ľudských zárodkov, z ktorých sa však do tela matky zavedú iba niektoré a ostatné sa zmrazia. Tu nastávajú vážne morálne problémy. Čo s embryami, ktoré sa síce zaviedli do tela matky, ale sú nadbytočné? Na druhej strane, čo so zmrazenými embryami, ktoré sa nevyužili a v zmrazenom stave majú obmedzenú životnosť? Ak si uvedomujeme, že tu hovoríme o ľudských bytostiach, ktorým Boh daroval nesmrteľnú dušu a povolal ich na večný život, ako môžeme ospravedlniť nemorálnosť takéhoto nedôstojného zaobchádzania s embryami? Ľudská bytosť sa zredukuje na nadbytočný biologický materiál, ktorého sa treba nejakým spôsobom zbaviť.