dnes má meniny Oľga
zajtra Vladimír
23.7. 2019
Nebezpečný výrobok - rušeň na batérie Happy Train
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa, najmä deti, výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným.

Ide o nasledovnú hračku:

Rušeň na batérie Happy Train, NO.SY788


Pôvod: MADE IN CHINA (uvedené na obale)

Popis:

Plastový rušeň na batérie, predná časť rušňa predstavuje tvár zvieratka s vyznačenými očami, ústami a nosom. Rušeň je balený v papierovej škatuli s plastovým otvorom a súčasťou balenia je aj malá figúrka – medvedík. Na škatuli sa nachádza označenie Happy Train a artiklové číslo NO.SY788. Označenie CE sa nachádza na obale hračky.

Druh nebezpečnosti:

Riziko zadusenia a poškodenia zdravia.Príčiny nebezpečnosti:

Pri skúške ťahom, pádom a nárazom sa vytvorili malé časti, ktoré predstavujú nebezpečenstvo zadusenia. V povrchovej vrstve farby malého medvedíka bol zistený nadlimitný obsah olova a chrómu.Opatrenia na ochranu trhu:

Dovozcovi, ktorý uviedol predmetný nebezpečný výrobok na trh SR, boli uložené záväzné pokyny na zamedzenie jeho uvádzania na trh a dodávania.Bezodkladne zabezpečí zverejnenie informácie o nebezpečnom výrobku prostredníctvom verejnoprávnych médií a zároveň bude svojich odberateľov aj písomným upozornením na svojich prevádzkach informovať o uvedení nebezpečného výrobku a o možnosti jeho vrátenia.Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si túto hračku zakúpili, aby ju vo vlastnom záujme prestali dávať deťom na hranie. Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Slovenská obchodná inšpekcia

marec 2010