dnes má meniny Vladimír
zajtra Jakub
24.7. 2019
Nebezpečný výrobok - Plastové autíčko
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa, najmä deti, výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným.

Ide o nasledovnú hračku:

Plastové autíčko, Item: 4512288


Pôvod: MADE IN CHINA (uvedené na obale)

Popis:

Plastové autíčko s nápisom Lovely na kapote, na streche autíčka sa nachádza maják striebornej farby. Hračka je balená v priehľadnom plastovom vrecku, ktoré je ukončené farebne potlačenou vrchnou časťou s nápisom TOYS. Na zadnej strane vrecka je nalepený štítok s názvom Auto, Item No: 4512288 a označením CE.

Druh nebezpečnosti:

Riziko zadusenia.Príčiny nebezpečnosti:

Pri skúške ťahom a nárazom sa vytvorili malé časti, ktoré predstavujú nebezpečenstvo zadusenia.Opatrenia na ochranu trhu:

Pri šetrení bol daný zákaz predaja a dodávania predmetného druhu hračky. Kontrolovanej osobe boli uložené záväzné pokyny informovať svojich odberateľov písomným upozornením na svojich prevádzkach o nebezpečnom výrobku a o možnosti jeho vrátenia. Zároveň bude prostredníctvom verejnoprávnych médií informovať o nebezpečnosti aj spotrebiteľov.Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si túto hračku zakúpili, aby ju vo vlastnom záujme prestali dávať deťom na hranie. Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Slovenská obchodná inšpekcia

marec 2010