dnes má meniny Júlia Júliana
zajtra Želmíra
22.5. 2022
Nech je tatko s nami domka
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Vyberáme z vašich vianočných snov:Píšem za dcérku, ktorá má 7 rokov. Po ostatné roky písala Mikulášovi listy, kde žiadala darčeky od výmyslu sveta. Tohto roku bol však v čižmičke pripravenej pre Mikuláša lístok, kde ako prváčka sama napísala: „Nech je tatko s nami domka.“

Teraz to trošku objasním. Nastúpila som na rodičovskú dovolenku s našou druhou dcérkou a následne na to prišiel manžel o prácu. Tak sme túto situáciu riešili menším zlom, a to tak, že dokým nenastúpim späť do práce a dcérka do škôlky, tak manžel sa obetuje, vycestuje do zahraničia a bude pracovať zatiaľ tam. Počas jej 7 rokov života bola bez tatíka dokopy možno 7 dní.

Jej vianočný sen sa jej z časti splnil. Manžel strávil sviatky s nami doma.

Ľúbim ju za to, že je, ale hlavne za to, aká je.

Keďže budem pre svoju maminu dieťaťom aj v šesťdesiatke, tak vám píšem aj môj sen. Mamina strávila Vianoce so svojimi detičkami pohromade naposledy pred 3 rokmi. Starší brat žije v Londýne a tak sa posledné tri roky nemohol dostaviť a najkrajšie sviatky roka s nami stráviť. Ja som videla, ako ju to trápi a preto som si strašne priala, aby sme tieto Vianoce boli pohromade všetci. Urobila som pre to maximum.

Nakoniec sa mi to podarilo.

Nič inšie, ako rozžiarené oči mojej mamky z prítomnosti brata a rozžiarené očká mojich detičiek mi pod stromčekom nechýbalo a ani chýbať nebude. Tak ako to bolo tieto Vianoce.

Henrieta