dnes má meniny Želmíra
zajtra Ela
23.5. 2022
Kiež by čas nebežal tak rýchlo
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Vyberáme z vašich vianočných snov:


Je niečo po ôsmej a o chvíľu pôjdem skontrolovať obe moje kuriatka ako si spokojne odfukujú... Napravím perinky, pohladím vlásky a pokochám sa, aké sú obidve krásne. A to ticho :). V hlave si popri tom premietam posledné dni. Vianoce, Silvester. Toľko nových podnetov pre detské dušičky.

Dnes ráno sme sa pri raňajkách staršej pýtali, že čo sa jej na Vianociach najviac páči. Odpoveď znela: darčeky a večera. To prvé, samozrejme, vôbec neprekvapilo, ale Štedrá večera? Musím sa priznať, veru ma prekvapila, pretože 24. sa len tak prehrabávala v kapustnici, šalát ani neokúsila a opekance s makom jej tiež nebudú najbližší rok chýbať. A predsa v nej ten čarovný okamih zanechal stopu a bude ho mať niekde v podvedomí ešte dlhý, dlhý čas.

Uvedomím si, ako mi je s tými mojimi dievčatkami fajn. Každý deň je to síce stereotyp, ktorý mi miestami už  dosť prekáža a napriek tomu sú tie dni naplnené a krásne. Keď som pred prvou materskou odchádzala z práce, kde som bola, samozrejme, "nenahraditeľná", nevedela som si predstaviť ostať na materskej 3 roky. Plánovala som byť doma nanajvýš tak jeden rok (aj to sa mi zdalo byť nekonečne dlho) a šup späť do práce, plnej termínov a schôdzok. A zrazu je tu rok 2010 a ja som doma už piaty rok. Piaty rok bez "práce" a ja si uvedomujem, ako sa mi to kráti a vôbec, ale vôbec ma to neteší. Tých 5 rokov ušlo ako voda, Ninka je už veľká slečna a Janka bude onedlho škôlkárka, ja som si ani nestihla všimnúť, kedy nám tak vyrástli. Kiež by čas nebežal tak rýchlo a mohla by som ho tráviť tak ako doteraz s mojimi kuriatkami, ktoré ma (našťastie) zatiaľ stále potrebujú a desím sa toho, že sa to časom zmení :). (Možno aj nezmení, ale už to nebudú dávať tak najavo.)

Všetky vianočné sny nech sa splnia deťom, aj ich rodičom. Nech sú nám zdravé a majú šťastnú iskierku v očiach a nech ten čas tak rýchlo nebeží...

Viera