dnes má meniny Vladimír
zajtra Jakub
24.7. 2019
Nebezpečný výrobok - Detská sieťová ohrádka
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že na trhu SR sa v ponuke pre spotrebiteľa nachádzal výrobok, ktorý na základe výsledkov skúšok predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia dieťaťa a je výrobkom nebezpečným. Ide o výrobok:

Detská sieťová ohrádka MADRID, art.506

Pôvod: Taliansko

Druh nebezpečnosti
Riziko úrazu

Popis
Detská sieťová ohrádka pozostáva z ohýbaných tenkostenných trubiek. Horný a spodný trubkový rám základne spájajú sklopné nohy, ktoré v spodnej časti majú upínacie háky. Hornú dosahovú oblasť tvorí lemovka, na ktorej je nalepená PUR pena a celá je prekrytá fóliou. Výplň medzi horným rámom a dnom tvorí pružná sieťovina.

Príčiny nebezpečnosti
V hornej časti ohrádky boli zistené, ničím nekryté ostré hrany na koncoch rúrok, čím hrozí nebezpečie úrazu dieťaťa

Opatrenia na ochranu trhu
Pri šetrení sa uvedený nebezpečný výrobok na PJ už nenachádzal. Kontrolovanej osobe bol uložený záväzný pokyn, aby nebezpečný výrobok nebol uvádzaný na trh a aby informoval spotrebiteľov, o jeho nebezpečnosti a možnosti vrátenia späť. Prípad je ďalej v šetrení až k hlavnému distributérovi, ktorý uviedol predmetný výrobok na trh.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať. Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení mu bude vrátená kúpna cena.

Slovenská obchodná inšpekcia
(november 2009)