dnes má meniny Júlia Júliana
zajtra Želmíra
22.5. 2022
Sváko, môžem si s vami zatancovať?
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Milá redakcia mamatata, otvorili ste veľmi úžasnú tému, lebo mám taký pocit, že na nás starších, si už nikto nespomenie.,,

Pridajte sa - napíšte nám PRÍBEH STARÝCH RODIČOV. ĎAKUJEME. Pokračujeme v príbehu pani Kristíny:
 

Aj my sme boli kedysi mladí... a verte alebo nie, nielen dnes zažíva človek neuveriteľné veci. Tancovačky neboli v takom štýle ako sú dnes, hrala na nich ľudová hudba z dediny, nie techno ako dnes... a mňa mama sem-tam na nejakú pustila so staršími sestrami. Akurát, že ja som nebola tak sebavedomá ako ony, kedže som nemala skúsenosti. A tak sa mi na jednej takej veselici stalo niečo neuveriteľné.

Ľudia si v dnešnej dobe "dodávaju odvahu" alkoholom, nejakým tým drinkom, čo bolo v mojom prípade nemožné, pretože v momente, keď som vypila čo i len deci vínka, líca mi sčerveneli, a vyzerala som akoby som len sedela pri šenku a pila, pila... až sa mi raz stala vec, že som stretla na zábave jedného mladíka, momentálne na vojne, ktorý ma chytil za srdce,  ako sa hovorííí. A keďže som mala veľkú trému, posmeľovanú staršími sestrami, jediná veta, čo zo mňa vyšla, bola: Sváko, môžem si s vami zatancovať? Akurát bol prúser v tom, že ten sváko bol odo mňa len o dva roky starší.
 

A čo mi život nepriniesol? Vďaka tomuto trapasu, som s tým menovaným "svákom"  už tridsať rokov, a odkedy deťom môj už terajši manžel povedal o mojej príhode, robia si zo mňa srandu pri každej myšlienke, spomenutej ohľadom tancovačiek, ktoré bývavali kedysi.

Ďakujem, že som si  mohla s vami zaspomínať, s pozdravom

Kristína

FOTO © Pavol Matuška