dnes má meniny Vladimíra
zajtra Hedviga
16.10. 2019
Predstavujeme pôrodnicu v Topoľčanoch
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Nemocnica Topoľčany, n.o. vám poskytne liečebno-preventívnu starostlivosť na vysokej úrovni – ak máte gynekologické ochorenia, ak ste tehotná, pred alebo po pôrode. Rovnako ako sa postarajú o vás, aj vaše dieťatko dostane patričnú zdravotnú starostlivosť. Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie sa nachádza v novej budove, ktorá poskytuje izby so zvýšeným štandardom, VIP izby s nadštandardným vybavením ako aj príjemne zariadené izby na šestonedelí. Ak túžite byť počas pobytu v nemocnici pekné a upravené môžete využiť služby salónu krásy. Za „ľudové“ ceny si tu môžete dať urobiť manikúru, pedikúru či ostrihať vlasy.

Na svet bez bolesti
Okrem nových priestorov a služieb môžete využiť aj špeciálne kurzy pre rodičky, kde vás školený personál pripraví na pôrod po psychickej, ale aj fyzickej stránke. Ak budete mať aj napriek tomu obavy z pôrodu, môžete si dohodnúť konkrétneho lekára, prezrieť pôrodnú sálu, či priplatiť nadštandardnú izbu na šestonedelí.

 

V našej nemocnici si môžu pacientky vybrať až z desiatich druhov zmiernenia pôrodných bolestí, ako sú sprcha, kúpeľ, fitlopta, rebriny, hudba, epidurálna analgéza, aromaterapia, masáž od personálu, medikamenty či pôrodný vak. Samotný pôrod si môže žena spríjemniť na klasickej pôrodníckej posteli, polohovateľnom lôžku alebo na pôrodnej stoličke. Dá sa u nás rodiť aj netradične. Pacientka má na výber pôrod do vody či v podrepe,“ vysvetľuje riaditeľ Nemocnice Topoľčany, n.o. Ing. Martin Naništa.    

Všetko pre dieťa
Nemocnica zakúpila nový 3D ultrazvuk, ktorý obsahuje tri sondy. Jedna z nich umožní budúcim rodičom vidieť  bábätko ešte pred jeho narodením.

 

„Pre novorodencov máme pripravené špeciálne podložky proti syndrómu náhleho úmrtia, ktoré začnú zvukovým signálom upozorňovať mamičky, že niečo nie je v poriadku, keď sa dieťa prestane hýbať, alebo dýchať,“ vysvetľuje riaditeľ Martin Naništa.

Prvoradá je starostlivosť
„Chystáme ešte malé zmeny a po novom by sme chceli epidurálnu analgéziu poskytovať ako štandard. Naším cieľom je poskytovať čo najlepšiu zdravotnú starostlivosť, takže sa aj v budúcnosti budeme snažiť vychádzať pacientkam v ústrety a neustále zlepšovať služby. Naša nemocnica je zároveň držiteľom certifikátu Baby friendly hospital, čiže novorodencov ihneď po pôrode dávame k matkám na izbu,“ dokončuje Martin Naništa.    

Dominika Černá
PR