dnes má meniny Drahomíra Mário Sára
zajtra Dalibor
19.1. 2021
Prostatický aerobik
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

... pomôže prostate i sexuálnej výkonnosti

Čo mužom najčastejšie znepríjemňuje spánok? Výskum realizovaný v USA ukázal, že zďaleka najčastejšou príčinou znepríjemňujúcou spánok je potreba ísť na toaletu, ktorá sa týka 65% opýtaných. Len 19% Američanov sa sťažovalo na bolesti, 6 percent na kašeľ, rovnaký počet na pálenie žáhy a 3 percentá na bolesti hlavy.

K tomu, aby muži prekonali tento najčastejší problém, im vraj môže pomôcť sada cvikov nazvaná prostatický aerobik, ktorý vymyslel americký lekár dr. Herb Ross. Ten si uvedomil, že prostata ovplyvňuje močové funkcie nielen negatívne, ale tiež môže byť postihnutá rakovinou, nezhubnými nádormi alebo zápalmi.

Čo sa týka samotnej podstaty cvikov, nečakajte nič prevratného – ide o známu adaptáciu Kegelových cvikov, ktoré sú však určené inkontinentným ženám. Princípom cvikov je posilňovanie svalov panvového dna, ktoré slabnú nielen ženám, ale aj mužom. Ak sú silnejšie, môžu muži predpokladať zlepšenie krvného obehu v prostate, močovom mechúre, ako aj v ostatných častiach močových ciest. A nielen to. Práve kontrakcie svalov panvového dna sú podstatou silných zážitkov orgazmu. Je možné predpokladať, že pokles sexuálnych funkcií u mužov po 35 možno pripísať práve slabnutiu svalov panvového dna.

Spravodaj Inco Fora