dnes má meniny Ela
zajtra Urban
24.5. 2022

  Zažite znova 7 magických rokov v Rokforte!

  Pre skalných aj začínajúcich čitateľov Harryho Pottera vyšiel špeciálny box pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu nadčasovej ságy o chlapcovi s neobyčajnými schopnosťami na Slovensku.
  Harry Potter BOX.

  Joanne K. Rowlingová

  Máte dobrý prehľad, vedomosti a všeobecné poznatky, ktoré hovoria o miere našej inteligencie? Tak sa skúste otestovať – práve vyšla fantastická Encyklopédia kvízov Génius.  Hoci je určená pre deti od 9-10 rokov, dá zabrať aj dospelým a poriadne prevetrá vaše vedomosti.

  Encyklopédia je rozdelená na 5 oblastí:

  • Veda a technika
  • Živočíchy a rastliny
  • Zem a jej krajiny
  • Dejiny a mýty
  • Kultúra a šport

  Na dvojstrane sú vždy malé fotografie, k nim krátky text a mimo v rámčeku sú všelijako poprehadzované správne odpovede. Takže vyberiete si tému, ktorá vám sedí...alebo si myslíte, že ste v nej dobrí J
  Pozorne si preštudujete obrázky, fotografie a prečítate si krátke texty, ktoré sú pri nich. Tie vám pomôžu nájsť správnu odpoveď, ak by ste nevedeli podľa fotky.

  kol.

  Na Slovensku vo vydavateľstve IKAR kniha Malé ženy vychádza prvýkrát v kompletnej neskrátenej podobe vrátane druhého dielu. Je to literárna klasika, ktorá by nemala chýbať v žiadnej rodinnej knižnici.

  Dej sa odohráva v časoch americkej občianskej vojny v rokoch 1861 až 1865, do ktorej narukoval aj otec rodiny Marchovcov. Jeho manželka a dcéry prežívajú neľahké obdobie sprevádzané chudobou, chorobami a mnohými inými problémami. Napriek tomu si udržiavajú zmysel pre humor, sebaúctu a veria, že ich raz čaká lepšia budúcnosť.

  Louisa May Alcottová

  Nová skvelá kniha Zdraví papkáči ukrýva v sebe cenné rady a odpovede na otázky, ktoré sa vynárajú v hlave každej budúcej mamičky ešte pred príchodom dieťatka na svet.

  V takmer 300 stranovej publikácii nájdete okrem receptov, ktoré pochádzajú z kuchýň odborníkov na výživu, trénerov a tréneriek, ktorí sú doma zároveň aj rodičmi: napríklad Mirka Luberdová, Denisa Lipovská, Lea Vršecká či Tina Zlatoš Turnerová. A je tam aj „postreh špióna“ - cenné informácie súvisiace s receptom a benefity použitých ingrediencií od našej odbornej garantky knihy RNDr. Barbary Svieženej, PhD.

  Romana Cibulková, Lucia Švaral

  Snom a túžbou nás, rodičov, je mať šťastné a spokojné dieťa. Niekedy sa nám to pri výchove darí menej, inokedy viac. Ak máte nejaké pochybnosti a chýbajú vám informácie ohľadom prvého roka života bábätka, odporúčame túto skvelú knihu.

  Čo ponúka kniha Psychológia pre milujúcich rodičov?

  Množstvo praktických tém, ktoré riešia mamičky hneď po narodení bábätka.

  Nechať dieťa plakať, alebo ho brať hneď do náručia?

  Koľko a ako bábätko stimulovať?

  Čo robiť, aby dobre spalo?

  Čo prežíva bábo?

  Čo ho stresuje?

  Ako mať múdre dieťa?

  Čo je najdôležitejšie v prvom roku pre to, aby sme dieťatku postavili základy pre šťastný život?

  Jana Bašnáková Eva Vavráková Jana Zemandl

  Gizka Oňová– známa speváčka a obľúbená „svokra“, ktorá okrem toho, že vždy rada a múdro poradí, či poteší spevom, aj úžasne varí!

  Presvedčí vás o tom jej nová kuchárska kniha Gizka radí: Varte doma plná obľúbených a rokmi osvedčených receptov.

   

  Gizka Oňová

  Ako sa úspešne učiť s ADHD je kniha skúsených autorov Fabiana Grolimunda a Stefanie Rietzlerovej. Sú to švajčiarski psychológovia a odborníci na poruchy pozornosti.

  Prinášajú množstvo konkrétnych a praktických riešení, ako úspešne zvládnuť život s ADHD.
  „Pri komunikácii s rodičmi detí s poruchami ADHD cítime, ako túžia nájsť jedno univerzálne riešenie, jedinečnú metódu, ktorá razom zaženie zo sveta všetky starosti,“ tvrdia autori.„Takéto riešenie neexistuje. Ako sa darí rodinám s deťmi s ADHD zvládnuť školské obdobie? Naše skúsenosti ukazujú, že najväčšie pokroky sú viditeľné u tých detí a rodičov, ktorým sa podarilo aplikovať stratégie a výchovné praktiky po malých krokoch a ďalej v nich vytrvalo pokračovať.“

  Fabian Grolimund; Stefanie Rietzler

  Každý rodič v momente, keď drží svoje dieťa prvýkrát v náručí, pochopí, že rodičovstvo so sebou prináša aj mnoho zodpovednosti rôzneho druhu...

  Vedci dokázali, že počas prvých rokov života má detský mozog taký potenciál, aký už nikdy  nenadobudne. Treba sa vtedy sústrediť na jeho rozvoj a ísť cieľavedome po zdokonaľovaní detského mozgu? Rozvíjať ho stoj čo stoj?

  Álvaro Bilbao

  Áno, dokázali to vedci a niekoľkokrát potvrdili:
  detské knihy naučia malých čitateľov až o 50% viac slov než televízne či internetové programy? A v dospelom veku sa tento pomer ešte zvyšuje...

  Objavte preto čaro príbehov a vyberte si čítanie podľa svojho vkusu. Je tu nový sprievodca svetom kníh Knižný kompas. Inšpiruje vás a odporučí dobré čítanie. Recenzenti, prekladatelia, literárni fajnšmekri a knihomoli radia, čo sa oplatí čítať a prečo.

  kolektív

  Ak sa pýtate, kam váš život smeruje, či má vaša práca zmysel alebo žijete život, ktorý nie je podľa vašich predstáv, môže pomôcť a inšpirovať knižná novinka s názvom Neradost.

  Ide o zbierku poeticko-beletrických diel českého autora Karla Novotného (41), ktoré vytvoril po tom, ako sa u neho prejavila depresívna porucha.

  Karel Novotný