dnes má meniny Ela
zajtra Urban
24.5. 2022

  „Už od útleho veku som chcel byť otcom,“ tvrdí Dominik Landsman. „V škole všetci chceli byť kozmonautmi, policajtmi alebo princeznami (dokonca aj môj kamarát Vašo chcel byť princeznou). Ja však nie. Ja som chcel byť otcom. Pýtali sa ma:

  „A naozaj nechceš byť kozmonautom?“
  Moja odpoveď  znela vždy rezolútne NIE a stále som im opakoval, že budem otcom.“

  Ako to môže vyzerať, keď sa muž ocitne na materskej dovolenke?

  Denník moderného fotra vznikol na základe úspešného blogu, ktorý Dominik Landsman založil s narodením svojho prvého dieťaťa.

  Dominik Landsman

  Dr. Igor Bukovský po veľmi úspešnom uvedení svojho najväčšieho knižného projektu „Návod na prežitie pre bejby – Hneď to bude, Anjelik“ (2011) pripravil nové, doplnené vydanie svojho najznámejšieho bestselleru „Návod na prežitie pre muža“.

  Kniha vyšla prvýkrát v roku 2006 a doteraz sa na Slovensku predalo 45 tisíc kusov. Pozitívne zmenila životy tisíckam mužov a ich rodinám i okoliu.

  Igor Bukovský

  Pred šesťdesiatimi piatimi miliónmi rokov stroskotala na Zemi kozmická loď. Jej dopad spôsobil celosvetovú katastrofu, ktorá vyhubila dinosaury a od základu zmenila život na Zemi. Kozmická loď však unikla pohrome ...

  Archeológ Julius Gabriel zasvätil celý život štúdiu mayského kalendára, ktorého záhada pretrváva už dvadsaťpäť storočí.  Julius verí dávnemu mayskému proroctvu, podľa ktorého 21. decembra2012 nastane koniec sveta. Jeho teóriu potvrdzujú ajohromujúcea nevysvetliteľné divy – kresby na planine Nazca, Stonehenge, ale najmä pyramídy, predovšetkým Kukulkánova pyramída. Čo ich spája s predpovedaným koncom sveta?

  Píše sa rok 2012. Julius odovzdal všetky vedomosti jedinému človeku, ktorý verí jeho teóriám – svojmu synovi Michaelovi. Tenje zatvorený v prísne stráženom psychiatrickom ústave a dávne proroctvo sa nad ním vznáša ako dusivý mrak. Spoločne s lekárkou Dominique Vazquezovou  sa pokúšajú dokázať pravdivosť proroctva. Dominique si neuvedomuje, že je poslednou nádejou na záchranu ľudstva...

  Čas sa naplnil. Začína sa veľkolepý boj medzi dobrom a zlom, na konci ktorého je konečný osud ľudstva. Bude to začiatok konca sveta? Čo nám prinesie?

  Steve Alten

  Teória konca je thriller, ktorý kombinuje vedecké nápady naháňajúce hrôzu, prestrelky FBI, naháňačky na autách a zúfalú snahu zastaviť experiment, ktorý by zahubil svet. Ak máte radi Alberta Einsteina, roboty a autá Ferrari, túto knihu si zamilujete.
   

  Mark Alpert

  Prvá z knižiek v novej „stavebníckej“ sérii poradí, ako realizovať novú či obnoviť staršiu kuchyňu. Súčasne dá radu aj v tom, ako vytvoriť nový obytný priestor s peknou a funkčnou jedálňou.

  Poskytne informácie o stavebných úpravách, vytvorení a použití dobrého projektu, o zriaďovacích prvkoch a rôznych ďalších nápadoch, inšpirujúcich záujemcu pri realizácii efektných, ale i vlastných predstáv.

  Vyberáme z obsahu:
  Z histórie kuchyne
  Úvahy o prestavbe
  Projekt kuchyne
  Kuchynská linka
  Užitočné spotrebiče
  Osvetlenie
  Jedáleň
  Poradca

  Iva Bukvová

  Publikácia vychádza z mnohých otázok blízkych aj užívateľovi bytu, ktorý sa rozhodol zlepšiť svoje aktuálne bývanie. Dostáva sa k odpovediam na otázky od rekonštrukcie a modernizácie bytu až po konkrétne stavebné úpravy. Poradí od projektu a cenovej kalkulácie cez stavebné konanie, zmeny dispozície bytu až po realizáciu rekonštrukcie. Nechýba odborné a finančné poradenstvo.

  Vyberáme z obsahu:
  Čo čakáme od úprav
  Odborné posúdenie
  Projekt a cenová kalkulácia
  Stavebné konanie
  Realizácia
  Kuchyne a kúpelne
  Balkóny, terasy a lodžie
  Vzory zmlúv


  Iva Bukvová

  Tretí Breviár stavebníka je o skutočnosti, že po niekoľkých rokoch od stavby rodinného domu sú na ňom potrebné opravy, následne prestavby či prístavby. Týkajú sa najmä starších rodinných domov, pretože investície do nich sa stále viac zhodnocujú.

  Knižka podáva zaujímavé informácie o všetkých reálnych možnostiach rekonštrukčných a modernizačných úprav rodinných domov.

  Vyberáme z obsahu:
  Čo čakáme od obnovy
  Odborné posúdenie
  Opravy či prestavba
  Byt v podkroví
  Od návrhu k projektu
  Cenová kalkulácia
  Ako vyberať dodávateľa
  Kolaudácia
  Poradca

  Iva Bukvová


  Súhra bylín a drevín v záhrade patrí neoddeliteľne k sebe a vytvára prirodzenú rovnováhu. Aj o tom sa píše v tejto publikácii, rozdelenej na dve časti.

  Prvá je venovaná bylinným kvetinám, zastúpeným v radoch letničiek, trvaliek, cibuľových a hľuznatých kvetín, druhá okrasným kríkom a stromom, najvýznamnejším listnatým a ihličnatým drevinám.

  Vyberáme z obsahu:
  Výber najkrajších letničiek
  Ako si dopestujeme dvojročné kvetiny
  Pestovanie kvetín v nádobách - mobilná zeleň
  Ihličnaté stromy a kry
  Kry chránené vo voľnej prírode
  Vždy zelené listnaté stromy a kry


   

  Anna Jakábová, Pavel Hrubík

  Pestovateľom záhradníckych plodín dáva cenné rady táto publikácia, informujúca o nových pestovateľských technológiách, o vhodnosti klimatického prostredia i pôdy pre jednotlivé záhradnícke druhy, o nárokoch na agrotechniku, vrátane výživy, závlahy a ochrany.


  Ide o praktickú príručku pre rozvetvenú rodinu slovenských záhradkárov, pomocníka a priateľa pri práci v záhrade.

  Vyberáme z obsahu:
  Čo je to úžitková záhradka?
  Význam ovocia vo výžive človeka


  Pestovanie zeleniny v záhradke, v pareniskách a skleníkoch
  Požiadavky viniča hroznorodého na prostredie
  Stolové a muškátové odrody viniča hroznorodého


  Ivan Hričovský a kol.

  Malé priestory, veľký účinok – odborný poradca s vynikajúcimi farebnými fotografiami a početnými pôdorysmi na praktické zariaďovanie malých priestorov.

  Optické a praktické triky – mnoho tvorivých riešení, aby malé priestory pôsobili väčšie. Tipy na nábytok vhodný do malých priestorov a na farby, ktoré v nich pôsobia harmonicky.

  Nápadité riešenia problémov interiéru – rady, ako si vytvoriť skutočný raj v jednoizbových bytoch, miniatúrnych kuchyniach alebo malých kúpeľniach.

  kolektív