dnes má meniny Ela
zajtra Urban
24.5. 2022

  Vášnivý príbeh o láske a zároveň desivý príbeh ženy, ktorá sa túži oslobodiť. Debutový román škótskej autorky Elizabeth Macnealovej Továreň na bábiky vyvolal nielen vo Veľkej Británii rozruch ešte pred svojím vydaním. Nečudo – tí, čo ho mali možnosť čítať popredu, nešetrili superlatívmi. „Nádherná, vzrušujúca rozprávka o láske, umení a posadnutosti,“ zhodnotila román známa spisovateľka Paula Hawkinsová

  Elizabeth Macnealová

  Mama, nebo a ja  (Skôr ako som sa narodil - skutočný príbeh) je nezvyčajná a originálna kniha, ktorú musíte čítať s otvoreným srdcom i mysľou. Získa si vás bezprostrednosť a láskavosť rozhovorov, pri ktorých Matejko opisuje život pred svojím narodením. Aké to bolo v brušku úžasné, ako si vyhliadol svoju mamičku a chcel sa narodiť práve jej.

  „Úplne do detailov mi opísal pár situácií, ktoré sa naozaj stali. Akoby vtedy sedel vedľa mňa. Lenže Matejko bol v čase, keď sa tie situácie odohrali, ešte len v brušku. Až to ma presvedčilo napísať náš príbeh...“ tvrdí autorka, jeho mama Eny Hanks.

  Eny Hanks

  Musíme si priznať, že veľmi radi robíme poriadok u iných – manželovi v skrini, deťom v zásuvkách, ešte aj susedom by sme najradšej poprehadzovali zariadenie v byte :)

  Ak ale napríklad manželka povie manželovi: „Takýto odpad predsa nebudeš skladovať,“ manžel sa bude cítiť odmietnuto. Zraní ho to. Ak manželka bezstarostne vyhodí, čo je jeho, stretne sa s odporom. Preto ak budete mať nutkanie vyhodiť cudzie veci, skúste ho potlačiť.

  Nevyhadzujte ich. Veď, ako by ste sa cítili, keby to niekto urobil vám? Keď si uvedomíte, že nechcete vecami upriamovať pozornosť na svoju existenciu, záhadne sa stratí aj pocit, že to, čo je cudzie, je odpad. Odrazí sa to ako v zrkadle.

  Hideko Jamašitová

  „Ak čítaš tieto riadky, je zrejmé,

  že si na dobrej ceste za lepšou verziou samej seba...“

  Týmito slovami sa majiteľkám nového SUPERTELO Zápisníka prihovárajú jeho autori a experti na optimálnu životosprávu a pohyb manželia Tina Zlatoš TurnerováVlado Zlatoš.

  Po úspechu knihy Supertelo, ktorá ľudí učí, ako sa o seba môžu čo najlepšie postarať z mentálnej aj telesnej stránky, prichádza do kníhkupectiev aj SUPERTELO Zápisník. Nadväzuje na knihu a je určený pre všetky superženy, ktoré chcú žiť zdravšie, mať viac energie a dobré nastavenie mysle. Luxusný dizajn, užitočné rady a tipy, univerzálny diár a dokonca aj milé nálepky - to všetko na vás čaká v SUPERTELO Zápisníku.

  Začnite rok 2019 ako superžena a urobte kľúčové zmeny k lepšiemu. SUPERTELO Zápisník vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

  #sisuper

  Tina Zlatoš Turnerová

  „Dieťa je zázrak.

  Je tou najlepšou investíciou, akú môžete v živote urobiť.“

  MUDr. Michal Holáň
   

  MUDr. Michal Holáň a kolektív autorov: MUDr. Ján Dlhopolček, MUDr. Monika Antošová, Jana Bočová, dipl. p. a., Bc. Hana Kolmanová a Mgr. Miroslava Bahová

  Všetky ženy túžia po láske, ale aj po obdive a uznaní.

  A všetky ženy si lásku, obdiv a uznanie

  zaslúžia – bez ohľadu na ich vek či hmotnosť.“

  Na svete je nový román Tučibomba, no a čo?, ktorý si od prvých stránok zamilujú všetky ženy. Bez rozdielu. Renáta Názlerová, autorka úspešnej trilógie Návodov, vydáva novú knihu, ktorá vám ukáže, že krása je veľmi subjektívnou záležitosťou a nepozná rozmery ani vek! Hlavné hrdinky, na prvý pohľad veľmi rozdielne, hľadajú to isté -- cestu k mužom a k sebe samým, pravdu o živote, ktorú nakoniec spoločne nájdu. Štýl písania Renáty Názlerovej, jej humor a  pohľad na život zaručujú, že knihu prečítate jedným dychom. A nielen raz. Román Tučibomba, no a čo?vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

   

  Kniha pre ľudí s otvorenou mysľou

  Renáta Názlerovávenuje svoj nový román Tučibomba, no a čo? všetkým moletkám a bacuľkám. A nielen im. Aj ľuďom bez predsudkov, s otvorenou mysľou a veľkým srdcom. Autorka opisuje svoj motív: Po románových Návodoch sa mi začali doslova hrnúť reakcie od žien, ktoré sa našli v hlavnej hrdinke. Už v týchto knihách som totiž predstavila typ žiadanej a úspešnej ženy, ktorá je takou navzdory tomu, že je pri tele. Drvivá väčšina čitateliek reagovala práve na tento fakt, na skutočnosť, že hlavnou hrdinkou je žena, ako sú ony. Žena nedokonalá, nesúmerná, nekonfekčná. A urobila som ju atraktívnou.“

  Renáta Názlerová

  Najlepšie chutí s dobrou kávou a poriadnym kusom domáceho koláča. Pretože len v tejto trojici si dobre oddýchnete.

  S dvoma deťmi, psom a mužom, čo je stále preč, sa dá žiť.

  Ale ako? Poradíme.

  Krátke poviedky a príbehy, z ktorých vám môže byť
  do smiechu alebo do plaču.

  A tipy, ako sa nezblázniť, keď sa
  na vás všetko valí.

  Adela Jasenovcová normálne píše najmä do babských časopisov a webov, no tentoraz napísala knižku pre všetky maminy.
  Denník aktívnej matky.

  Adela Jasenovcová

  Asi nám dáte za pravdu,
  že overené recepty na sladké a slané pochúťky odovzdávané z generácie na generáciu sú doslova rodinným pokladom. A v rodine známej televíznej a rozhlasovej moderátorky
  Kataríny Brychtovej sa presne takýto poklad nachádza.

  Osvedčené recepty na koláče
  a iné dobroty od starej mamy, svokry, na vianočné sviatky alebo len tak na maškrtenie po nedeľnom obede, to všetko objavíte v novej knihe Moje sladké radosti.

  V knižke sa dozviete aj to, ako sa Katka k receptom dostala a čo pre ňu znamenajú.

  Ak máte radi sladké a vychutnávate si pečenie pre vašich blízkych, novú kuchárku Moje sladké radosti od Kataríny Brychtovej si obľúbite na prvé ochutnanie. 

  Katarína Brychtová

  „Všetko sa začalo tým, že známa veta z prvej školskej učebnice Ema má mamu, mama má Emu mala natrvalo zmiznúť zo šlabikárov,“vysvetľuje moderátorka Emma Tekelyová. „Situácia sa našťastie zmenila, a v šlabikári zostalo Ema a Emma. Posledné tri roky dokonca zažíva najväčší boom popularity, na matrikách sa drží sa na prvých miestach v obľúbenosti mien.“

  A tak vznikla knižka Ema má mamu, mama má Emu.

  Podľa psychológov samotná veta Ema má mamu, mama má Emu nie je iba o Eme... je toposolstvo, ktoré podporuje vzťah mamy a dcéry.
  A dôvodom vzniku  tejto knihy je tiež skutočnosť, že na pultoch dominujú neslovenské interaktívne knihy pre mladší školský vek, rôzne Barbie knižky a maľovanky kreslených amerických princezien, rozprávok, seriálov odtrhnuté od reality, v ktorej dieťa žije.  

  Emma Tekelyová, Ema Pospíšilová Tekelyová

  Naša tradičná kuchyňa nie je ani zďaleka len o bryndzových haluškách. Je zaujímavá, rozmanitá a aj v dnešnej modernej dobe si v nej každý Slovák nájde to svoje. Knižná novinka 77 tradičných receptov obsahuje nielen množstvo receptov našich starých mám, ale tiež veľa faktov a prekvapivých zaujímavostí. 

  Autorka Silvia Pilková, ktorú poznáte aj z televíznej obrazovky, od detstva obľubuje slovenskú históriu. Výsledkom jej dlhodobého študovania tradičnej kuchyne a zbierania rozličných receptov je kuchárka 77 tradičných receptov, ktorá si nájde miesto nielen vo vašej domácnosti, ale aj vašom srdci.

  Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

  Silvia Pilková