dnes má meniny Ela
zajtra Urban
24.5. 2022

  Určite sa zhodneme, že príchod dieťaťa na svet je radostná udalosť.

  No v dnešnej dobe so sebou rodičovstvo prináša aj mnoho povinností – či už voči štátu, zamestnávateľovi, dieťaťu a rodičov k sebe navzájom.

  Nová kniha Praktický sprievodca pre rodičov vám pomôže zorientovať sa v zložitej spleti zákonov, nariadení a povinností a čo je príjemnejšie – aj možností, ako si finančne prilepšiť.

  Všetko, čo potrebujete vybaviť pri narodení dieťaťa a veľa iného.

  Takýchto kníh nie je veľa. Mnohé sa venujú len určitej oblasti materstva a rodičovstva, niektoré idú len po povrchu, no táto novinka z pera skúsenej právničky, ktorá vie „v tom“ chodiť, je užitočnou príručkou, po ktorej siahnu všetci rodičia.

  Mária Dvončová

  Táto kniha otvorí oči mnohým rodičom.

  Ukáže im, že netreba strácať čas hlúpou odpoveďou: „Počkaj chvíľu…“.
  Poradí im, aby si vážili každú minútku s rodinou, pretože je to najvzácnejší dar od života.

  Kniha Mama má časj e skutočný dar pre nové i budúce mamičky, inšpirácia pre rodičov, aby spomalili a tešili sa zo zázraku detstva, kým im neprekĺzne medzi prstami.

  V knihe si nájdu dobré tipy aj ľudia, ktorí ešte nemajú deti, alebo tí, ktorým potomkovia už dávno vyleteli z hniezda.
  Pravdou totiž je, že každý deň zabíjame drahocenný čas zbytočnosťami a nepotrebnými vecami, hoci často nevedomky.

  Rachel Macy Staffordová

  Príbeh o intímnych bolestiach žien i tom, ako sa človek celkom náhodou môže stať aktérom pokryteckej hry. Pozitívny tehotenský test s dvomi čiarkami a radosť z nadchádzajúceho materstva nie sú ešte zárukou, že sa všetko skončí na pôrodnej sále.
   

  Denisa Fulmeková

  Viete, v akom veku začína ženská plodnosť výrazne klesať a že ju môže ohroziť jediná návšteva sauny? Tušíte ako plodnosť chráni kondóm a aký vplyv na tehotenstvo majú brušné tance?

  Ak vás neplodnosť privedie do stále väčšieho počtu centier asistovanej reprodukcie, kde sa „robia“ deti zo skúmavky, viete, aké otázky položiť, aby ste si overili, či ste v dobrých rukách?
  Všetky odpovede a mnoho iných zaujímavých informácií nájdu čitatelia v Prvej predmaterskej knižke.

  Denisa Priadková, Silvia Bertová

  Okolo 400 miliónov obyvateľov zemegule zápasí v živote s fóbiami. Je to v  priemere 10 - 18 percent populácie v jednotlivých krajinách. Na Slovensku odhadom okolo 100 tisíc občanov.

  Psychiatrická prax pozná 800 „odrôd“, a keďže fóbia nie je niečo, čím postihnutý musí trpieť ďalej (fóbie sú liečiteľné na 80 percent), vyšla táto publikácia. Čitateľa má podporiť, podnietiť i posilniť.
   

  Ladislav Tomášek

  Pozrite sa na toho lapaja vedľa seba. Čo si tak asi myslí? Prečo sa usmieva? Často vás rozhnevá? Často rozosmeje? Kto číta knihu úspešného dánskeho autora Willa Breinholsta Mama je najlepšia na svete; pozri, mami, pozri oci!, má pocit, že celé roky zbieral tieto pohľady bábätiek, reakcie rodičov a veľa smiechu či čudovania sa okolo výmyslov našich maličkých. Odkiaľ bral svoje postrehy?
   

  Willy Breinholst

  Šokujúca, zábavná a pravdivá spoveď autorky Stephanie Calmanovej, ktorá otvorene hovorí o svojich názoroch, úspechoch a neúspechoch v úlohe matky, búra všetky tradície. Vtipné repliky, odkazy a citáty inšpirujú generáciu mladých žien na celom svete.

  Spoveď napísaná s humorom a zveličením neodsudzuje poslanie matky, ale v nijakom prípade ju nepovyšuje nad zmysel života.

  Prečítajte si Spoveď zlej matky a konečne uverte, že ste normálna!

  Stephanie Calman