dnes má meniny Mikuláš
zajtra Ambróz
6.12. 2019

„Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom - jedným sú korene, druhým krídla.“ Hodding S. Carter 

Jeseň rýchlo utiekla a zrazu je tu zima. Ste pripravení na december, pravdepodobne najobľúbenejší mesiac všetkých detí? Nechajte sa inšpirovať a pripravte svojim najbližším rozprávkové dezerty v duchu adventných sviatkov.  

Z najväčších moravských kúpeľov v Luhačoviciach si návštevníci vozia ako suveníry Luhačovické kúpeľné oblátky, unikátne kúpeľné poháriky Nectarium  a Labuť, vyvinuté špeciálne pre Lázně Luhačovice, likér Luhačovická bylinná a minerálnu vodu Vincentku  a výrobky z nej.

V dnešnej dobe nie je ničím výnimočný fakt, že deti už neholdujú športu tak ako kedysi. Až 97 % Slovákov sa jednoznačne zhodlo na tom, že deťom nestačí pohyb len na telesnej výchove, ktorá prebieha dvakrát týždenne. Vyplynulo to z prieskumu projektu zdravej výživy s názvom „Viem, čo zjem“, ktorý už tretí rok prebieha pod taktovkou spoločnosti Nestlé. Ako však deťom ukázať, že šport je pre nich prínosnejší ako čas strávený za počítačom či mobilným telefónom?

Výpočet termínu pôrodu je záležitosť, ktorá by mala byť vyriešená do 20. týždňa tehotnosti.
Termín môžete vypočítať nasledovne:

Severovýchod Slovenska poskytuje možnosti na turistiku a rekreáciu aké sa inde len tak na jednom mieste nenájdu. Unikátne dedičstvo UNESCO v Bardejove so zachovaným historickým jadrom, opevnením, baštami, židovskou synagógou, svetoznáme Bardejovské Kúpele ktoré navštívili mnohé pomazané hlavy na čele s cisárovnou Sisi, i pamiatky na druhú a prvú svetovú vojnu v okolí Svidníka a na Dukle, sú lákadlami prvej kategórie. Na svoje si tu prídu priaznivci masovej ľudovej zábavy pri Bardejovskom jarmoku, ale aj priaznivci Johna Lennona a Beatles pri každoročnom spomienkovom koncerte na Johna Lennona.

03.12.2019

Príjemná sladkokyslá chuť, celé kúsky ovocia. Vychutnajte si chuť malín aj počas vianočného obdobia. Lahodné kúsky týchto plodov nájdete ukryté v Relax 100 % z ovocia Malina. Nie je žiadnym tajomstvom, že táto dobrota neobsahuje pridaný cukor, je totiž dosladená iba ovocnou šťavou. Sladkokyslá chuť červeného ovocia  vynikne nielen s čerstvým pečivom, ale povýši na kulinársky zážitok aj vaše dezerty.

02.12.2019

Dosť bolo stresov pri nákupe vianočných darčekov a tápanie, čím potešiť svojich blízkych pod stromčekom. Nielen ženy, ale aj muži každého veku predsa túži byť predovšetkým rozmaznávaní. Stávkou na istotu sú preto kozmetické balíčky Dove, stvorené na mieru pre každého člena rodiny.

28.11.2019

Vyše 600 000 školákov zo 79 krajín sa zúčastnilo vlani v apríli merania PISA 2018, na Slovensku to bolo 6770 žiakov z 385 základných a stredných škôl, pričom boli testovaní v slovenskom aj v maďarskom jazyku. 15-roční žiaci sa podľa výsledkov síce zlepšili v matematike, ale v čítaní a v prírodných vedách sme opäť pod priemerom krajín OECD.Podľa odborníkov by mali výsledky testov viesť k zmysluplným a systémovým zmenám vo vzdelávaní. Komenského inštitút upozorňuje, že doposiaľ sa takéto kroky realizovať nepodarilo.

06.12.2019

Deti z celého Slovenska poslali viac ako 2500 medvedíkov, aby pomohli svojim kamarátom v nemocnici. Nezištne sa tak zapojili do výzvy Národného ústavu detských chorôb, aby poslali svojich medvedíkov.

05.12.2019

Zdravšie, chutnejšie, vláčnejšie. Upečte si také vianočné pečivo aj vy. Stačí len použiť miesto cukru med a držať sa osvedčených rád. Rovnako ako naši predkovia stovky rokov pred nami. Zlatý dar prírody totiž pri správnom zaobchádzaní dokáže divy a zachová si aj svoje zdraviu prospešné látky.

04.12.2019
  • Od nového roka sa zníži DPH na vybrané potraviny, v supermarketoch BILLA nakúpia zákazníci vybrané slovenské výrobky lacnejšie o viac ako 10 % už od 5.12.2019
  • Desiatky obľúbených slovenských potravín za ešte výhodnejšie ceny, ktoré si môžu dovoliť všetky domácnosti
  • Lacnejšie budú slovenské ovocie a zelenina ako jablká, hrušky, zemiaky, rajčiny, cibuľa, kapusta, ovocné a zeleninové šťavy, medy, z mliečneho sortimentu napr. jogurty, smotany, acidká a mnohé ďalšie potraviny

  05.12.2019

  Spoločnosť Amazon nezabúda na tých, ktorí potrebujú našu pomoc najviac. Každý rok pomáha a podporuje liečbu detských onkologických pacientov vďaka celosvetovej kampani Amazon Goes Gold. Tento rok sa do kampane zapojilo aj logistické centrum Amazon v Seredi a prispelo Detskej klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny DFNsP v Bratislave sumou 28 200 eur.  

  28.11.2019

  Rezort spravodlivosti spolu so Spoločnosťou priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar a Justičnou akadémiou SR pripravili slávnostnú konferenciu v Inštitúte vzdelávania Ministerstva spravodlivosti SR v Omšení pri príležitosti 30. výročia platnosti Dohovoru OSN o právach dieťaťa.

  28.11.2019

  Posledný pracovný deň v októbri sa každoročne označuje ako Svetový deň sporenia. Pri tejto príležitosti sa 55 dobrovoľníkov - zamestnancov VÚB - zúčastnilo špeciálneho vzdelávacieho projektu banky realizovaného na 42 základných a stredných školách po celom Slovensku. Počas dokopy viac ako 100 vyučovacích hodín zažilo netradičné, interaktívne a hravé diskusie takmer 3 000 detí. Ich cieľ bol jasný – hovoriť spôsobom primeraným ich veku o dôležitosti rozumného a bezpečného narábania s peniazmi, čo predovšetkým obnáša ich odkladanie pre budúcnosť.

  04.11.2019
  Podnikateľské subjekty, združenia či obce sa môžu uchádzať o podporu z programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita. Celková výška financií, ktorými kraj podporí turistické atrakcie, infraštruktúru a podujatia, na Slovensku nemá obdoby.
   
  24.10.2019

  Združenie dodávateľov zdravotníckych pomôcok nesúhlasí so znením vládneho návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 362/2011 Z. z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach. Ten v zmysle predloženého paragrafového znenia v prípade jeho schválenia NR SR, umožní opätovne používať vybrané „jednorazové“ zdravotnícke pomôcky. Podľa SK+ MEDU je návrh zákona diskriminačný, ohrozuje bezpečnosť pacienta a Slovensko sa stane „úložiskom“ použitých zdravotníckych pomôcok.

  04.10.2019

Partneri

 
lpr unicef unicef2 pronatal klub frag