dnes má meniny Otília
zajtra Lucia
12.12. 2018

  Najlepšie chutí s dobrou kávou a poriadnym kusom domáceho koláča. Pretože len v tejto trojici si dobre oddýchnete.

  S dvoma deťmi, psom a mužom, čo je stále preč, sa dá žiť.

  Ale ako? Poradíme.

  Krátke poviedky a príbehy, z ktorých vám môže byť
  do smiechu alebo do plaču.

  A tipy, ako sa nezblázniť, keď sa
  na vás všetko valí.

  Adela Jasenovcová normálne píše najmä do babských časopisov a webov, no tentoraz napísala knižku pre všetky maminy.
  Denník aktívnej matky.

  Adela Jasenovcová

  Asi nám dáte za pravdu,
  že overené recepty na sladké a slané pochúťky odovzdávané z generácie na generáciu sú doslova rodinným pokladom. A v rodine známej televíznej a rozhlasovej moderátorky
  Kataríny Brychtovej sa presne takýto poklad nachádza.

  Osvedčené recepty na koláče
  a iné dobroty od starej mamy, svokry, na vianočné sviatky alebo len tak na maškrtenie po nedeľnom obede, to všetko objavíte v novej knihe Moje sladké radosti.

  V knižke sa dozviete aj to, ako sa Katka k receptom dostala a čo pre ňu znamenajú.

  Ak máte radi sladké a vychutnávate si pečenie pre vašich blízkych, novú kuchárku Moje sladké radosti od Kataríny Brychtovej si obľúbite na prvé ochutnanie. 

  Katarína Brychtová

  „Všetko sa začalo tým, že známa veta z prvej školskej učebnice Ema má mamu, mama má Emu mala natrvalo zmiznúť zo šlabikárov,“vysvetľuje moderátorka Emma Tekelyová. „Situácia sa našťastie zmenila, a v šlabikári zostalo Ema a Emma. Posledné tri roky dokonca zažíva najväčší boom popularity, na matrikách sa drží sa na prvých miestach v obľúbenosti mien.“

  A tak vznikla knižka Ema má mamu, mama má Emu.

  Podľa psychológov samotná veta Ema má mamu, mama má Emu nie je iba o Eme... je toposolstvo, ktoré podporuje vzťah mamy a dcéry.
  A dôvodom vzniku  tejto knihy je tiež skutočnosť, že na pultoch dominujú neslovenské interaktívne knihy pre mladší školský vek, rôzne Barbie knižky a maľovanky kreslených amerických princezien, rozprávok, seriálov odtrhnuté od reality, v ktorej dieťa žije.  

  Emma Tekelyová, Ema Pospíšilová Tekelyová

  Naša tradičná kuchyňa nie je ani zďaleka len o bryndzových haluškách. Je zaujímavá, rozmanitá a aj v dnešnej modernej dobe si v nej každý Slovák nájde to svoje. Knižná novinka 77 tradičných receptov obsahuje nielen množstvo receptov našich starých mám, ale tiež veľa faktov a prekvapivých zaujímavostí. 

  Autorka Silvia Pilková, ktorú poznáte aj z televíznej obrazovky, od detstva obľubuje slovenskú históriu. Výsledkom jej dlhodobého študovania tradičnej kuchyne a zbierania rozličných receptov je kuchárka 77 tradičných receptov, ktorá si nájde miesto nielen vo vašej domácnosti, ale aj vašom srdci.

  Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

  Silvia Pilková

  Koľkokrát ste sa sami pristihli, že sa naháňate za niečím nepolapiteľným?

  Prekonávate stále nové a nové úskalia a sami seba karháte pri odsúvaní dôležitých súkromných záležitostí, všetko len kvôli práci?

  Moderná doba a vysoké pracovné nároky nás nútia podávať čoraz vyššie výkony na úkor vlastného súkromia, rodiny, či osobného rozvoja.

  Skúsili ste sa však zamyslieť nad tým, čo je v živote najdôležitejšie?

  Autorka obľúbených románov Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu a Život je ľahký, nerob si starosti Agnès Martin-Lugandová sa vo svojej novej knihe Ľutujem, nemám čas, ktorú vydala spoločnosť Albatros Media Slovakia vo vydavateľstve Motto, zaoberá presne týmito trápeniami mnohých ľudí v produktívnom veku.

  Agnès Martin-Lugandová

  Po megaúspechu prvej knihy napísala Kristína Farkašová aj druhú. „Prvú knižku Som mama som dávala dokopy bez akýchkoľvek očakávaní. Hovorila som vo vydavateľstve: načo toto? Načo tieto zbytočné tortúry? Dnes hovorím ďakujem,“ tvrdí Kristína.

  „Táto knižka je o živote mamy, ktorá má dve Dievčatá a píše ich spoločný príbeh od ich dvoch rokov po nástup do škôlky. Táto knižka je o veľkom období v živote mamy. Krásnom... niekedy na zbláznenie.“

  V jej novej knihe Stále som mama nájdete opäť postrehy, úvahy a vtipné zážitky dvojnásobnej matky.

   

   

  Kristína Farkašová

  Už máte knihu, o ktorej Sunday Times napísali: „Táto kniha je zúfalo potrebná pri výchove detí.“ ?

  A podľa Spectatoru by túto knihu mali vydávať na lekársky predpis!

  V slovenčine už vyšla pred pár rokmi, no stala sa bestsellerom a rýchlo sa vypredala. Konečne je tu nové vydanie s praktickejším formátom.

  Reč je o novinke A dosť! s podtitulom Francúzske deti nevystrájajú pri jedle.

  Je to kniha o výchove detí, o tajomstve, ako zo seba urobiť skvelého rodiča, ktorý bude na svoje ratolesti právom hrdý.

  Pamela Druckermanová

  A nielen s láskou, ale aj radosťou a vášňou. Autorky horúcej knižnej novinky VARENIE A RAWENIE sú presvedčené, že takto pripravené jedlo nielen úžasne chutí, ale najmä sa po ňom cítite skvele. Francesca Kristal SpinelliZuzana Sakara Antalíková ukuchtili pre vás 86 receptov, ktoré sa pripravujú varením alebo podľa princípov raw stravovania, čiže bez tepelnej úpravy. Obe dámy sú odborníčkami na slovo vzatými, sú totiž majiteľkami známeho Frangipani Vitality Baru v Bratislave a e-shopu s raw dezertami frangipani.sk. Presvedčte sa, že zdravá strava plná vitamínov a živín môže byť nielen chutná, ale aj oku lahodiaca. Viac na www.fortunalibri.sk.

   

  Francesca Kristal Spinelli, Zuzana Sakara Antalíková

  Som mama je vtipná kniha o strastiach a radostiach rodičovstva. Málokto vie podať zážitky a skúsenosti tak pútavo a zábavne ako Kristína Farkašová.

  Milé mamičky, ak teda nemáte zmysel pre humor, vďaka tejto knižke ho v sebe objavíte. Ak vám je ukradnutý, ani ho nehľadajte a majte Kristínu aj naďalej rady.

  Sú to dvojičky. Volajú sa Matilda a Ela... ale Kristína im hovorí aj moje zlaté knedle. Narodili sa jej v júni 2013 a zažila si s nimi viac ako čakala. Písala blog, ktorý bol mimoriadne úspešný a napokon došlo aj na knihu, ktorú jej ilustroval otec, známy herec Boris Farkaš.

   

  Kristína Farkašová
  39 príbehov plánovaného domáceho pôrodu slovenských rodín

  Poslaním tejto knižky je podať pomocné informácie všetkým vnímavým rodinkám, ktoré sa pripravujú na narodenie dieťatka – či už v pôrodnici, alebo v prirodzenom sociálnom prostredí, teda doma.
   

  Podáva skutočné svedectvo o našej aktuálnej pôrodnej epoche. Pre súčasných rodičov je studničkou poznania a pre budúce generácie bude vzácnym archívom o dobe, v ktorej si ženy vzali pôrody späť do svojho aktívneho vedenia.
  Alexandra Kešeľová