dnes má meniny Kristína
zajtra Nataša
16.1. 2018

  Toto je ona. Anča z Pomaranča, z ktorou si toho pekne užijete.

  „Čaute, ja som Aňa, ale hovoria mi aj Anča. Kto? No moja rodina. Aj keď niekedy mám pocit, že ma doniesol bocian, ktorý si pomýlil adresu. Na nikoho z nich sa nepodobám, nikto mi nerozumie a hlavne, nikto mi neverí. Podľa nich si vymýšľam. Ja? Ani náhodou!
  Presťahovali sme sa na ranč k babke. Vraj jej treba pomôcť s hospodárstvom, no babka vôbec nevyzerá, že by nevládala, a navyše vyzerá tak trochu ako bosorka. Pssst, ale nehovorte jej to...“

  Ako nám ešte prezradila, spomínaná babka je v porovnaní so susedmi nič. Na stenu si namaľovali prasiatka, ktoré si grilujú človeka. Nie sú to náhodou ľudožrúti?

  Katarína Škorupová

  Keď Miro Jaroš vlani vydal CD Tešíme sa na Ježiška, trávil veľa času medzi deťmi a rozprávali sa o Vianociach. Všimol si, že len málo z nich vie, o čom sú naozaj a preto sa rozhodol, že ich zoberie na dobrodružnú cestu. Aby spolu objavili skutočný - najväčší dar Vianoc.

   

  Nech už nasneží. Tichá noc. Zima na saniach. Už sa teším na Ježiška...
  To je len pár príbehov z novej knižky Mira Jaroša Tešíme sa na Ježiška.
  „Knižku som písal na viacerých miestach,“ rozpráva Miro Jaroš. „U mňa na byte, na Liptove aj v Izraeli.
  Potreboval som na to svoj pokoj a spomienky.
  Vrátil som sa do svojho detstva a spomínal. Svoj príbeh rozprávam cez súrodencov Lujzu a Maxa, ktorí bývajú v malej dedinke. Všetky situácie sa odohrávajú v mojej rodnej Tepličke nad Váhom. Tí ktorí tam bývajú to ľahko spoznajú napriek tomu, že ju tam nikdy menovite nespomínam.“

  Miro Jaroš

  Detektívnu kanceláriu č.2 tvorí dvojica Oliver a Tiril.

  Tiril je inteligentné,
  odvážne a akčné dievča, ktoré sa nebojí žiadneho rizika. Nezaváha ani vo chvíli, keď má prenasledovať dospelého zločinca.
  Oliver je zasa malý génius, ktorý miluje zložité hlavolamy a dobré jedlo.
  Do partie patrí ešte pes Osmo.

  Jørn Lier Horst

  Sú dvaja a deti ich milujú.

  Predstavitelia jednej z najpopulárnejších televíznych relácií pre deti Janka a Tomáš Šebovci zo Zázračného ateliéru RTVS prinášajú nádhernú knihu plnú zaujímavých nápadov a receptov.

  Nájdete v nej nielen ich obľúbené recepty a tvorivé postupy, ale pre zvedavcov aj kapitolu o tom, ako sa to celé začalo.

  Nápady a recepty zo Zázračného ateliéru je knižka pre šikovné ručičky a tvorivé detičky.

  Jana Šebová

  Určite ste už čítali alebo počuli mnohé bájky.

  Ako to bolo s tou žabou a vranou? Kto ukradol chobotnici jej krásu? A prečo sa mocný leopard bojí malého zajaca? Ozaj, a ako havran prinavrátil ľuďom slnko?

  Tieto Prefíkané bájky sú jedinečným výberom svetových bájok. Objavíte s nimi svojrázny svet prefíkancov, prešibaných zvierat, ktoré svojimi schopnosťami a trikmi balamutia ostatné zvieratá okolo seba, aby tým samy niečo získali. Niekedy vyhrajú, inokedy im zas ostatní prejdú cez rozum, no musíte sa mať vždy na pozore pred ich šibalstvami.

  John & Caitlin Matthews

  Minipédia – Objavujeme svet sú leporelá pre najmenšie deti, ktorých listovanie je také zábavné: najnovšie môžu spoznávať rodinu, objavovať svet ZOO, učiť sa prvé čísla a pohrať sa s oblečením. Tvrdé strany s pohyblivými prvkami precvičia aj jemnú motoriku detí.

    

  neuvedený

  Pozrite si VIDEO reportáž z krstu knihy Hany Lasicovej, v ktorej si Hanka spolu s Adelou Banášovou, či herečkou Zuzanou Porubjakovou zaspomínali na svoje detské zážitky a trapasy. 

  pozrite si VIDEO reportáž z krstu

  Pupo a Fazuľka je kniha pre deti od štyroch rokov, ale rozhodne sa v nej nájdu aj väčšie deti a dokonca si v nej budú s láskou listovať aj dospeláci. Je to kniha plná odvahy, vtipu, láskavého humoru, satiry a ponaučenia.
  Sú to príbehy o dvoch najlepších kamarátoch – trošku bojazlivom, tučnučkom. Ale skvelom chlapcovi Pupovi. A občas náladovej, ale šikovnej a kamarátskej Fazuľke.

  Hana Lasicová

  Čo robiť na cestách v aute, keď zo zadného sedadla zaznie otázka: Kedy tam už budeme?

  Knižka Zábava na cestách vám rozhodne vytrhne tŕň z päty :) Je to príležitosťou pre rodičov a deti, ako sa spolu zabaviť pri čítaní evidenčných čísel vozidiel (EČV) či po starom ešpézetiek.

  Tomáš Gális

  Séria Denník odvážneho bojka a novinka Drsná škola je niečo, čo dokáže napraviť zlú náladu. Rozosmeje vás, oddýchnete si pri nej...a možno si po dočítaní povzdychnete: ešteže nemusím už v školskej jedálni jesť dusenú zeleninu smiley

  Áno, desaťtisíce detí na Slovensku sa už nevedeli dočkať. Konečne je tu 10.diel obľúbenej série Denník odvážneho bojka – smoliar Greg si opäť vytrpí svoje a vy sa budete skvele zabávať. Drsná škola vám odpovie na otázku: naozaj sa v „starých dobrých časoch“ žilo lepšie?

   

  Jeff Kinney

  Dojímavý a silný príbeh o tom, ako nás vie ničiť vojna. No je to príbeh aj o tom, ako dokáže pevné priateľstvo pretrvať aj tie najťažšie chvíle. Lišiak Pax.

   

  Chlapec Peter a lišiak Pax sú nerozluční priatelia, odkedy Peter líščie mláďa zachránil. Lenže jedného dňa sa stane čosi nepredstaviteľné. Otec narukuje do armády a prinúti Petra vypustiť lišiaka späť do divočiny.

  O chlapca sa má postarať starý otec, päťsto kilometrov od domova. No pre Paxa tam nie je miesto.

  Sara Pennypackerová