dnes má meniny Sergej
zajtra Alojza
22.10. 2018

  Ak ste už fanúšikom Grega Heffleyho, máte dôvod na radosť. Ak ho ešte len objavujte, toto je vynikajúca príležitosť spoznať najväčšieho smoliara na svete. Pútavý príbeh, humor, veselé ilustrácie z ceruzky samotného autora a akciou nabité dovolenkové dobrodružstvo.

  „Svet sa doslova zbláznil do Denníka odvážneho bojka od Jeffa Kinneyho,“ napísal The Sun a Independent dodáva: „Kinney je s J.K.Rowlingovou jedným z najpredávanejších svetových autorov kníh pre deti.“

  Je tu Denník odvážneho bojka 12.diel s názvom Rodinný úlet.
  A verte, že sa budete opäť baviť.
  Greg Heffley a jeho podarená rodinka sa totiž vybrali na veľký výlet!

  Jeff Kinney

  Jednorožce sú jednoducho všade a milujú ich deti po celom svete. Chránia nás a dodávajú nám silu. Ukazujú, akí sme výnimoční a vedia nás nakaziť svojou mágiou. Sú to viac ako len dobré rozprávkové bytosti.

  Jednorožce sú vyslancami šťastia a prebúdzajú v nás to nespútané a tajomné.

  Vitajte v iskrivom svete jednorožcov plnom trblietok! Ak aj vy milujete jednorožce, tento kreatívny zošit je pre vás ako stvorený.
  Môžete s ním zažiariť na párty v čelenke s rohom a dúhovými okuliarmi.

  neuvedený

  Je tu nová séria pre malých detektívov! Traja pátrači KIDS a ich prvý prípad Noc medzi vlkmi.

  Traja malí detektívi Jupiter, Bob a Peter sa stali obeťami falšovateľov bankoviek.

  Išli pre strýka Titusa prevziať objednávku k tlačiarenskému majstrovi Templerovi. Strýkovi sa pokazil pikup a tak poslal chlapcov, aby vyzdvihli škatule s firemným papierom.

  Chlapci zaplatili 200 dolárov, ktoré im dal strýko... a majster Templer im vydal desaťdolárovku.

  A tam sa začína ich príbeh.

  kolektív

  Prijmite pozvanie do Domova slečny Pleslivej pre neposlušné a nechcené tvory.

  Malý zázrak je knižka pre čitateľov od 10 rokov, ale rozhodne si ju vychutnajú aj dospelí. Jednou z myšlienok je totiž to, že aj malými krôčikmi môžeme urobiť veľké a pozitívne zmeny vo svete.

  „Vždy si spomeniem na citát z Pána prsteňov,“ vysvetľuje autorka Mira Bartók. „Dokonca aj ten najmenší človek môže zmeniť budúcnosť. Pri písaní som myslela na mnohé veci. Aj na tých, ktorí sa cítia bezmocne, osamelo...snáď aj oni pocítia z môjho príbehu útechu a odvahu.“

  Mira Bartóková

  Prijmite pozvanie do Domova slečny Pleslivej pre neposlušné a nechcené tvory.

  Malý zázrak je knižka pre čitateľov od 10 rokov, ale rozhodne si ju vychutnajú aj dospelí. Jednou z myšlienok je totiž to, že aj malými krôčikmi môžeme urobiť veľké a pozitívne zmeny vo svete.

  „Vždy si spomeniem na citát z Pána prsteňov,“ vysvetľuje autorka Mira Bartók. „Dokonca aj ten najmenší človek môže zmeniť budúcnosť. Pri písaní som myslela na mnohé veci. Aj na tých, ktorí sa cítia bezmocne, osamelo...snáď aj oni pocítia z môjho príbehu útechu a odvahu.“

  Mira Bartóková

  Opäť plno zábavy, vtipných situácií, nečakaných prekvapení a dobrodružstiev. A to všetko doplnené milými kresbičkami samotného autora. Pozor! Ku každej knihe dostanú decká automaticky odznak s Gregom ako darček. Či už si knižku kúpia na internete, alebo v kníhkupectve. Pretože Greg Heffley je všade JBestsellerová séria o smoliarovi Gregovi Heffleym  pokračuje už 11-tou knihou s názvom Dvojitý podfuk.

  Jeff Kinney

  Séria kníh, ktoré spolu napísali svetoznámy astronóm Stephen Hawking a jeho dcéra Lucy Hawking, kombinuje napínavé a zábavné príbehy s množstvom zaujímavých faktov o vesmíre.

  V piatom pokračovaní – Gregor a modrý mesiac – sa odvážni kamaráti Gregor a Anka dostanú do špeciálneho programu,
  v ktorom sa školia mladí astronauti.

  Splnili sa im najtajnejšie sny, lebo sú pri všetkých najnovších vesmírnych objavoch a obklopení kamarátmi rovnako nadšenými pre nekonečný kozmos.

  Počas výcviku vo vesmírnom tábore zistia, že zvláštne veci sa dejú nie len na Zemi, ale aj na obežnej dráhe. Podivuhodné vesmírne misie sa uskutočňujú pod rúškom tajomna a ich výcvik je každým dňom viac a viac desivý.

  Stephen Hawking, Lucy Hawking

  Viete, čo je to podstielka? Z ktorej strany vysadáme na koňa? A ako sa o koňa treba starať?

  Nová detská encyklopédia Povedz mi: Kone prináša odpovede na vyše 200 otázok, ktoré kladú všetky deti o fascinujúcich zvieratách, akými sú kone!

   

  Farebné strany so samolepkami oddeľujú 4 samostatné témy:

  – anatómia a správanie

  – starostlivosť a prax

  – jazdectvo

  – história

  Émilie Gilletová

  Toto je ona. Anča z Pomaranča, z ktorou si toho pekne užijete.

  „Čaute, ja som Aňa, ale hovoria mi aj Anča. Kto? No moja rodina. Aj keď niekedy mám pocit, že ma doniesol bocian, ktorý si pomýlil adresu. Na nikoho z nich sa nepodobám, nikto mi nerozumie a hlavne, nikto mi neverí. Podľa nich si vymýšľam. Ja? Ani náhodou!
  Presťahovali sme sa na ranč k babke. Vraj jej treba pomôcť s hospodárstvom, no babka vôbec nevyzerá, že by nevládala, a navyše vyzerá tak trochu ako bosorka. Pssst, ale nehovorte jej to...“

  Ako nám ešte prezradila, spomínaná babka je v porovnaní so susedmi nič. Na stenu si namaľovali prasiatka, ktoré si grilujú človeka. Nie sú to náhodou ľudožrúti?

  Katarína Škorupová

  Keď Miro Jaroš vlani vydal CD Tešíme sa na Ježiška, trávil veľa času medzi deťmi a rozprávali sa o Vianociach. Všimol si, že len málo z nich vie, o čom sú naozaj a preto sa rozhodol, že ich zoberie na dobrodružnú cestu. Aby spolu objavili skutočný - najväčší dar Vianoc.

   

  Nech už nasneží. Tichá noc. Zima na saniach. Už sa teším na Ježiška...
  To je len pár príbehov z novej knižky Mira Jaroša Tešíme sa na Ježiška.
  „Knižku som písal na viacerých miestach,“ rozpráva Miro Jaroš. „U mňa na byte, na Liptove aj v Izraeli.
  Potreboval som na to svoj pokoj a spomienky.
  Vrátil som sa do svojho detstva a spomínal. Svoj príbeh rozprávam cez súrodencov Lujzu a Maxa, ktorí bývajú v malej dedinke. Všetky situácie sa odohrávajú v mojej rodnej Tepličke nad Váhom. Tí ktorí tam bývajú to ľahko spoznajú napriek tomu, že ju tam nikdy menovite nespomínam.“

  Miro Jaroš