dnes má meniny Lenka
zajtra Laura
4.6. 2020
Do súťaže o rekonštrukciu sa zapojila každá piata škola
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Večný problém slovenských škôl -  nepekné záchody a neznalosť hygieny..

Aj v dnešnej dobe patrí medzi najväčšie nedostatky škôl a škôlok prostredie záchodíkov. Pritom nedostatok súkromia a zlá hygienická vybavenosť sa významne podieľa na sústredenosti žiakov pri vyučovaní. Projekt Domestos pre školy sa snaží o premenu hygienického zázemia v školách a škôlkach a vedeniu detí k hygiene i keď nie sú pod drobnohľadom rodičov. A pretože to školám nie je ľahostajné, do jeho štvrtého ročníka sa prihlásila každá piata škola. 

Na počiatku celého projektu Domestos pre školy bol veľký prieskum toho, v akom stave sa nachádzajú toalety na materských a základných školách. A výsledok? Mierne znepokojujúci. A aj keď  sa tento rok uskutočnil už štvrtý ročník, stále je čo vylepšovať. Celkom sa ho zúčastnilo 933 materských a základných škôl na Slovensku. O tom, že záujem z roka na rok narastá, svedčí fakt, že je to viac ako dvojnásobok škôl zapojených v roku 2015. V rámci projektu plnia školy a ich žiaci najrôznejšie kreatívne aktivity týkajúce sa zásad hygieny a zlepšenia prostredia školských toaliet. Aby nebola žiadna škola a škôlka v nevýhode, výhry boli rozdelené do dvoch kategórií – absolútny počet bodov a prepočet bodov na žiaka. Vyhrať tak mohli nielen tie veľké školy, ale aj tie, ktoré sa najväčšmi snažili.

Odovzdania výherných šekov deviatim víťazným školám spoločnosťou Unilever sa zúčastnili i partneri projektu – značky sanitárneho vybavenia a obkladov Rako a Jika. 

K projektu brand manager značky Domestos Vojtěch Buřič dodáva: „Súťaž bola koncipovaná interaktívne, zúčastnili sa jej učitelia, žiaci i ich rodičia. Mnohé školy však podporovalo aj ich širšie okolie a chuť zvíťaziť tak spojila doslova celú dedinu. Všetky skupiny zapojené do projektu sa významne podieľali na tom, aká úspešná bude ich škola. Víťazom gratulujem a teší ma, že sa nám podarilo zlepšiť hygienické podmienky na školách pre viac ako 35 484 žiakov. Je to veľký úspech, ktorý nás každý rok motivuje k odštartovaniu ďalšieho a ďalšieho ročníka projektu Domestos pre školy, ktorý vieme, že prináša želané ovocie.“ 

Okrem toho víťazom osobne zablahoželala aj moderátorka Miriam Kalisová, ktorá je už druhý rok hrdou ambasádorkou projektu. 

TS