dnes má meniny Viola
zajtra Gertrúda
18.5. 2022

Dni karantény môžu byť príležitosťou na oddych a utriedenie myšlienok. Mnohí z nás sa v posledných dňoch zdržiavajú doma, so svojimi partnermi a rodinami, a popri práci z domu príde čas aj na spoločné aktivity, ktoré musíme prispôsobiť aktuálnej situácii. Áno, žijeme v dobe, kedy sú trendom viaceré spoločenské hry a pri nedostatku nie je problém otvoriť internetový prehliadač, zadať do vyhľadávania kľúčové slová, ako ,,hry pre celú rodinu“ alebo ,,pomóc, nudím sa, čo mám robiť“ či ,,ako prežiť s manželom v jednom byte dva týždne“.

03/19/2020 - 09:19
mamatata2019

Spoločnosť Amazon podporuje mladých čitateľov. Na Slovensku spustila komunitný program Kindlotéka, v rámci ktorého školám venuje čitateľské kútiky vybavené elektronickými knihami, ako aj tradičnými tlačenými knihami a elektronickými čítačkami Kindle, podľa ktorých je program pomenovaný. Cieľom je podporiť čítanie a stimuláciu väčšieho záujmu žiakov o literatúru. Kindlotéky boli inštalované už piatich školách a najnovšia bola otvorená na konci februára na Základnej škole J.A.Komenského v Tvrdošovciach.

03/08/2018 - 11:13
mamatata

Spoločnosť Amazon na Slovensku pomáha školám v Seredi a okolí budovať špeciálne čítacie kútiky Kindlotéka. Prvé dva vznikli v júni, ku ktorým teraz pribudli ďalšie dva. Školy vďaka nim získajú 500 elektronických kníh, 100 tlačených kníh a 10 čítačiek Kindle.

12/20/2017 - 11:10
mamatata

Niektorí rodičia sa musia popasovať so zdravotným znevýhodnením svojich detí, a preto vítajú každú formu pomoci, ktorá ich ratolestiam umožní naplno rozvinúť ich potenciál. Multisenzorická kniha Nanušove šibalstvá je určená práve drobcom so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením. Dostupná je už aj na Slovensku a symbolicky ju pokrstili manželia Kemkovci.

12/13/2017 - 01:05
mamatata
Medzinárodná konferencia o význame čítania určená pre širokú verejnosť.
 
30. august 2015 kongresová sieň Hotel Tatra Bratislava, 9.00 - 16.35 hod
 
Konferencia sa uskutoční pod záštitou pána primátora Bratislavy, hlavného mesta, Iva Nesrovnala, a pána starostu Bratislavy - Starého mesta, Radoslava Števčíka.
 
Organizátorom je Medzinárodný IBBY inštitút Bratislava.
Spoluorganizátormi sú:
BIBIANA, OZ Fanfáry, MÚZA, n.o. s projektom Mama, tata, čítajte s nami, Slovenská akadémia vied, Bratislavské kultrúrne leto a hradné slávnosti, BKIS.

Cieľom konferencie je ako možno čo najviac vnímať obrazkovú knižku a ako z nej pri čítaní s deťmi najviac vyťažiť pre rozvíjanie ich vzťahu k čítaniu, pre rozvoj ich osobnosti a aj pre rozvoj vzájomných vzťahov v rodine či komunite. 

08/29/2015 - 23:04
mamatata